Serdar Ali Çelikler

2

Serdar Ali Çelikler hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? eğitim, ailesi, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Son dönemde Türkiye Futbol Federasyonu için başkan adayı olması ile gündeme gelmiştir.

Serdar Ali Çelikler aslen nereli? ailesi;

7 çocuklu bir ailenin 7. çocuğudur. 5 ailesi ve ablası vardır. Babası banka müdürü olarak çalışmış, annesi ise ev hanımıdır. Çocukluk yılları doğduğu Van ve Elazığ’da geçmiştir. Baba tarafından aslen Kars’lıdır. Babasının tayini nedeni ile Van’da doğmuş, İlkokul 1. ve 2. sınıfı ise Elazığ’da okumuştur. 1983 yılında ablasının üniversite sınavını kazanması ve babasının da emekliliğinin gelmesi nedeniyle ailece İstanbul’a göç etmişlerdir. Bir ablası dışında diğer tüm kardeşleri üniversite mezunudur. Ablaları bankacı, birisi avukat, bir abisi ise mühendis olarak çalışmalarını sürdürmüşlerdir.

Lise’den 1992 yılında mezun olmuş, 1994 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girmiş ve 1998 yılında mezun olmuştur.

Özellikle Habertürk’te spor yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Serdar Ali Çeliker 1996 yılında stajer muhabir olarak Yeni Yüzyıl Gazetesi Ekonomi Servis bölümünde gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Daha sonra 1997 yılında reklamcı olarak bir sektörel dergide çalışmaya başlamış, elektronik, otomasyon ve makine dergileri basan ve bunların fuarını yapan bir şirkette çalışmıştır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra bir süre Halkla İlişkiler sektöründe çalışan Serdar Ali Çelikler 2002 yılında Sabah Yazı İşleri Editörlüğü yapmıştır. Fotomaç Genel Yayın Yönetmenliği, Sabah Spor Müdürlüğü ve Habertürk bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Eşi Gülin Yıldırımkaya Çelikler’de 17 yıl muhabir, editör ve programcı olarak Habertürk’te görev almış 2017 yılında görevinden istifa etmiştir. Bu evliliğinden Yaz isminde bir kızı vardır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz