Selin Kahraman

Selin Kahraman ATV ekranlarında yayınlanan Aldatmak isimli dizi de Zeliş karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında ekran severlerin merak ettikleri sorulara cevaplar! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Selin Kahraman Kimdir?

Selin Kahraman oyuncu, tiyatrocu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro ile de oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Selin Kahraman Nereli?

Selin Kahraman aslen Ankara doğumludur. Doğma büyüme Ankara’lıdır. Bazı kaynaklarda ilk ismi Elena olarak geçmekte ancak herhangi bir sosyal medya vb. plaform da Elena ismini kullanmamaktadır.

Selin Kahraman Kaç Yaşında?

Selin Kahraman 28 yaşındadır, doğum tarihi 1 Ocak 1995, doğum yeri Ankara.

Selin Kahraman Boyu

Selin Kahraman 1.68 boyundadır.
Selin Kahraman4 jpg
Kısaca Oyunculuk kariyeri:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Beni Bırakma isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de İnci karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Bay Yanlış, Yeşilçam Bir Sinema Hayvanı, Aldatmak ve Gri gibi diziler de rol almıştır. Ayrıca Küçük Burjuva Düğünü tiyatro oyununda asistan olarak görev almış, Kış Masalı tiyatro oyununda ise sahneye çıkmıştır.

Rol aldığı Aldatmak isimli dizi oyuncuları Defne Samyeli, Feyza Sevil Güngör, Vahide Perçin, Asena Girişken, Mustafa Uğurlu, Yusuf Çim ve Caner Şahin gibi isimlerden oluşmaktadır.
Tiyatro Oyunları

Küçük Burjuva Düğünü (Asistan)
Kış Masalı, William Shakespeare (Oyuncu)

Oynadığı Diziler:

Aldatmak (Zeliş)
Gri (Komiser Leyla)
Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı (Aysel)
Bay Yanlış (Derin)
Beni Bırakma (İnci)

Resmi instagram hesabı @selkahraman ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz