Selen Öztürk

0

Selen Öztürk özellikle Muhteşem Yüzyıl isimli dizide canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman’ın ilk eşi Gülfem Sultan (Hatun) karakteri ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Daha öncede bir çok başarısı sinema ve dizide rol almıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selen Öztürk Kimdir? Nereli?

1980 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İzmir doğumludur. Baba tarafından aslen Uşak, anne tarafından ise aslen Kıbrıs’lıdır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu’dur. Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra özellikle seslendirme çalışmaları ile de sesi tüm ekran severler tarafından bilinmektedir. Kardeşi müzisyen olan güzel sanatçının stüdyosu vardır. Oyunculuk dışında şarkı söylemekten ve müzik yapmaktan büyük keyif almaktadır. Ancak müziğin aslında gerçek evladı olduğunu, müziğe üvey evlat muamelesi yaptığını bu nedenle müziğin kendisine küstüğünü dile getirmiştir.

Mükemmeliyetçi bir karaktere sahiptir, şu an hayatında ön plana oyunculuğu koymuştur. Ancak fırsat bulur ve vakit ayırabilirse mutlaka oyun yazmak ve hikayeli şarkılar seslendirmek söylemek istemektedir. Belki bir çocuk şarkıları albümü gibi bir çalışmanın da altına imzasını atabileceğini sözlerine eklemiştir.

Günümüze kadar sayısı hatırlanmayacak kadar sinema film, animasyon ve dizi de seslendirme yapmıştır. Selen Öztürk Üniversite eğitiminin ardından İstanbul’a taşınmış ve İstanbul’a taşındıktan sonra seslendirme çalışmalarına ağırlık vermiştir. Seslendirmesini yaptığı en çok bilinen karakter ise Leon isimli sinema filmindeki Mathilda karakteridir. Filmin başrollerini Jean Reno ve Natalie Portman üstlenmiş, Mathilda karakterini Natalie Portman canlandırmıştır. Geçmiş dönemde Tiyatro Kedi, Tiyatro Oyun Evi ve Oyun Atölyesi gibi tiyatrolarda çalışmıştır.

Selen Öztürk Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.70 cm, kilosu 58, göz rengi yeşil, burcu ise aslan’dır. 2023 yılı itibariyle 43 yaşındadır. Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @selenistan olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 315bin civarındadır. Selenistan isminde birde youtube video kanalı bulunmakta ancak pek aktif kullanmamaktadır. Kanalında söz ve müziği Barış Diri’ye ait olan Yine Gönlüm Karardı isimli şarkısı yüklüdür. Ayrıca Demet Evgar ile Barış Manço‘nun unutulmaz çocuk şarkılarından Arkadaşım Eşek isimli şarkınında videosu bulunuyor.

Selen Öztürk Oynadığı Sinema Filmleri:

Aşkları Ege’de Kaldı – 2002
Kukla (Kısa Film) – 2007
Sonsuz – (Hemşire Ayten) – 2009
Çilek – (Ceren) – 2014
Çiçero – 2019
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu – 2019
Baykuş Evi – 2020
Kağıttan Hayatlar – 2021

Selen Öztürk Oynadığı Diziler:

Kara Yılan – (Asiye) – 2007
Bir Varmış Bir Yokmuş – (Sema) – 2008
Muhteşem Yüzyıl – (Gülfem Hatun) – 2011-2014
Benim Adım Gültepe – (Meziyet) – 2014
Serçe Sarayı – (Aliye) – 2015
Hatırla Gönül – (Figen) – 2015
Payitaht: Abdülhamid – (Seniha) – 2017-2019
Azize – (Tuna Alpan) – 2019
Atiye – (Seher Altın) – 2020
Çocukluk – (Gülay) – 2020

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz