Demet Evgar

2

17’li yaşlarda oyunculuk ile tanışan Demet Evgar ilk sahne deneyimini Kaç Baba Kaç oyunu ile gerçekleştirmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Kenter Tiyatrosu’nda Aşk Çemberi adlı oyunda ve Tiyatro Kılçık’ta Takanlar ve Takılanlar ve Ayşegül Hindistan’da adlı oyunlarda rol almıştır.

1 Erkek, 1 Kadın isimli tv dizisinde Zeynep Yıldırım karakterini canlandırdı. Aynı diziye ismi 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk ve ardından 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk olarak isimleri devam etmiştir. Uzun süre bu dizide rol arkadaşı Emre Karayel ile sevgili oldukları sıkça gündeme gelmiştir.

Annesi Bingul Evgar babası ise Levent Evgar ‘dır. Yiğit isminde bir erkek kardeşi vardır. Kardeşi yönetmenlik eğitimi almaktadır. 1980 yılında Manisa’da dünyaya gelen Evgar aslen Arnavut kökenlidir. Bu nedenle Arnavut yemeklerini çok sevmekte özellikle annesinin imam bayıldısı, babaannesinin yaptığı Bünyan ve link isimli Arnavut yemekleri her zaman ilk sırayı almaktadır.

Bugüne kadar 7 Numara, Tatlı Hayat, Aslı ile Kerem, Yuvam Yıkılmasın, Çınaraltı, Emret Komutanım, Bütün Çocuklarım, Erkekler Ağlamaz, Gençlik Başımda Duman, 1 Kadın 1 Erkek, Masumlar, Bugüne kadar 7 Numara, Tatlı Hayat, Aslı ile Kerem, Yuvam Yıkılmasın, Çınaraltı, Emret Komutanım, Bütün Çocuklarım, Erkekler Ağlamaz, Gençlik Başımda Duman, 1 Kadın 1 Erkek, Masumlar isimli diziler ve Vay Arkadaş, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Yok Artık, Kötü Kedi Şerafettin, 1 Erkek 1 Kadın 1 Düğün, Sofra Sırları, Aşkın Gören Gözleri ve Aile Arasında isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz