Jean Reno

1948 yılında dünyaya gelen Jean Reno İspanyol kökenli aktör’dür. Fas’ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan liman kenti Kazablanka’da doğmuştur.

1979 yılında Clair de Femme filmi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiş asıl çıkışını Luc Besson filmi ile gerçekleştirmiştir. Sinema severler tarafından özellikle Natalie Portman ile birlikte rol aldığı Leon filmi ile tanınan ünlü aktör Jean Reno’nun Maria Teresa isminde bir kardeşi vardır. Çocukluk yıllarından sinemaya düşkün olduğu belirtilen Jean Reno o yaşlardan itibaren Louis Jouvet, Marlon Brando, Jean Gabin, John Wayne ve William Holden gibi usta isimleri izleyerek büyümüştür.

Doğduğu yer Kazablanka’da oyunculuk eğitimi almıştır. 17 yaşında Paris’e gitmiş ve Cours Simon Drama Okulu’nda okumuştur. 1967 senesinde iç savaş nedeni ile Fransa’ya yerleşmiş ve Fransız vatandaşı olabilmek için Fransa Ordusu adına askerlik görevini tamamlamıştır. İsminide bu dönemde Jean Reno olarak değiştirmiştir.

İlk evliliğini 1977 yılında Genevieve Reno ile gerçekleştirmiş bu evliliğinden 1978 doğumlu Sandra, 1980 doğumlu Mickael isimlerinde iki çocuğu olmuştur. 1995 yılında boşanmıştır.

Ardından bir sene sonra 1996 yılında Polonyalı model Nathalie Dyszkiewicz ile evlenmiş bu evliliğide beş sene sürmüştür. Bu evliliğinden ise 1996 doğumlu Tom, 1998 doğumlu Serena isimlerinde çocukları olmuştur.

2006 yılında ise kendisinden 23 yaş küçük Polonyalı model Zofia Borucka ile gerçekleştiren Jean Reno’nun bu evliliğindende 2009 doğumlu Cielo ve 2011 doğumlu Dean adlarında çocukları olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz