Saffet Sancaklı

Eski Milli futbolcu Saffet Sancaklı 2011 yılında siyasete atılmış ve genel seçimler’de MHP’den milletvekili adayı olmuştur. MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi’dir, 2014 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koymuştur.

Toplam 20 kez Türkiye A Milli takım formasını giyen Saffet Sancaklı ailesi ile birlikte 1968 yılında doğduğu eski Yugoslavya Tutin şehrinden (şimdiki Sırbistan’ın güneybatısında, Sancak bölgesindeki bir kasaba) Türkiye’ye göç etmiştir.

Gaziosmanpaşa Cemal Gürsel İlkokulu ve Vefa Poyraz Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Anadolu Üniversitesi Bölümü’nü kazanmış ancak futbol kariyeri için üniversite eğitimini yarıda bırakmıştır. 2009 senesinde tekrar sınavlara girmiş ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetim Bölümü’nden mezun olmuştur.

Futbol kariyerinde Vefa, Beşiktaş, Eskişehirspor, Konyaspor, Sarıyer, Kocaelispor, Galatasaray, Kocaelispor, Fenerbahçe ve tekrar Konyaspor formalarını giymiştir. Süper Lig’te toplam 130 gol atmış ve 100’ler kulübüne adını yazdırmayı başarmıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Babasının ismi Zekeriya, Annesinin ismi ise Canan’dır. Sırpça-Hırvatça (Boşnakça) dilini çok iyi derecede, İngilizce, Rusça ve Bulgarca’yıda orta derecede bilmektedir. Saffet Sancaklı aslen Boşnak göçmenidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz