Özlem Akçin

Özlem Akçin (Özlem Keşifte) Kimdir? Nereli?

1985 yılında dünyaya gelen Dijital İçerik üreticisi Akçin, İstanbul Beşiktaş doğumludur. Bazı kaynaklara göre aslen Sivas’lıdır. Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2016 senesine kadar çeşitli şirketlerin mali işler departmanında muhasebeci olarak çalışmıştır. Ancak Muhasebeci mesleğinin kendisine dört duvar haricinde hiç bir yenilik katmadığını anlamıştır. Bu nedenle kendisini keşfetmenin en iyi yolunun başka şehirleri ve ülkeleri keşfetmek olduğuna karar vermiştir.

Gezmeyi, yeni insanlar tanımayı, bisiklet sürmeyi ve keşfetmeyi seven bir yapıya sahip olduğu için mesleğinden ayrılmıştır. 2016 yılından beridir de gezdiği yerleri sosyal medya hesaplarında paylaşmakta, takipçileri için içerikler üretmektdir.

2020 senesinden beri ise, gezi içerikleri ile birlikte, tiny house içerikleri de üretmekte ve paylaşımlar yapmaktadır.Bu içeriklerinin ilgi görmesi sebebi ile Youtube kanalında, sadece tiny house konseptli evler yayınlamaya karar vermiştir. Özlem Akçin ayrıca, Ülkemizde tiny house akımının bilinirliğinin artmasına öncülük etmiştir.

Özlem Akçin Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu belirtilen kaynaklara göre 1.67 cm, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle 36 yaşındadır.

2019 yılında 45 gün tek başına kamp yapmış ve Ege Bölgesi’ni dolaşmıştır. 2020’de ise kadına şiddeti protesto etmek amacı ile 25 gün boyunca otostop çekerek Karadeniz’i dolaşmıştır. Günümüze kadar toplam 5 tanesi Afrika’da olmak üzere, 10’dan fazla ülkeyi dolaşmıştır.

En sevdiği içerik üreticileri kimlerdir?

Kendisi gibi bir çok instagramer ve youtuber arkadaşı bulunuyor. Emre Durmuş ve Rotasız Seyyah gibi isimlerin artık işin başka bir boyuta geçtiğini belirtmiştir. Bayanlardan ise Eda Karacaoğlu nam-ı değer “cantasisirtindabirkiz” işini iyi yapan kişilerdendir diye belirtmiştir.

Resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://ozlemakcin.com.tr/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz