Jerry Hoffman

Jerry Hoffman ülkemizde son dönemde Netflix platformunda yayınlanan Yakamoz S-245 isimli dizi ile tanınmıştır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Jerry Hoffman Kimdir?

Oyuncu ve tiyatrocu Jerry Hoffman Almanya’nın Hamburg Şehrinde dünyaya gelmiştir. Afrika kökenli bir oyuncudur, kökeni Ganaya uzanmaktadır. Sık sık Afrika turları, ziyaretleri ile oraları unutmamış ve elinden geldiğince Afrika için mücadele etmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini 18 yaşında rol aldığı Shahada adlı film ile gerçekleştirmiş, film de Samir karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Film dünya prömiyerini 2010 Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yapmış ve hem Almanya’da hem de yurtdışındaki çeşitli film festivallerinde ödüller kazanmıştır.

Drama çalışmalarına 2009 yılında Münih’teki Otto Falckenberg Sahne Sanatları Okulu’nda başlamış ve Berlin Sanat Üniversitesi’nde devam etmiştir. Eğitimini tamamlamadan önce bir dizi sahne ve ekran yapımında yer alan Hoffman, 2013 yılında Berlinale Talents’te yılın yetenekli ismi seçilmiştir.

Fulbright olarak Los Angeles’taki Loyola Madymount Üniversitesi’ne giden Jerry, Hamburg Medya Okulu’nda Yönetmenlik/Film Prodüksiyonu alanında MFA’sını bitirmek için Hamburg’a tekrar dönüş yapmıştır. Max Ophüls ve Berlinale Alman Filmleri Jürisinde de yer alan başarılı oyuncu, Alman Film Akademisi üyesidir ve yaşantısını Almanya Hamburg’da sürdürmektedir.

2022 yılında Netflix platformunda yayınlanan Yakamoz S-245 adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinççi, Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Hakan Salınmış, Güven Murat Akpınar, Onur Ünsal, Ersin Arıcı ve Meriç Aral gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir. Ayrıca çok iyi Afrika İngilizce lehçesine sahiptir.

Jerry Hoffman Boyu, Kaç Yaşında?

1989 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Jerry Hoffman 33 yaşında ve 1.78 cm boyundadır. Kilosu 70, burcu ise boğa’dır. Resmi instagram hesabı kullanıcı adı @jerryhoffmann ‘dır.
Eğitim Hayatı:

2018 – 2020 Hamburg Medya Okulu (Sinema Filmi)
2015 – 2016 Loyola Marymount Üniversitesi, Los Angeles (Film ve Televizyon Prodüksiyonu (Regie))
2011 – 2015 UdK – Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi [de]
2009 – 2010 Otto-Falckenberg Schule

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz