Ana de Armas

Ana de Armas rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi projesi ile tanınmaktadır. Güzel isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Ana de Armas Kimdir?

Ana de Armas tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu, manken, model. Tam ismi Ana Celia de Armas Caso’dur. Babası Küba asıllı bankacı Ramón de Armas’dır. Javier isminde New York’ta yaşantısını sürdüren fotoğraçılık mesleği ile uğraşan bir abisi vardır.

Özellikle ekran severler tarafından Keanu Reeves’le birlikte rol aldığı Eli Roth imzalı Knock Knock (2015) isimli film ile tanınmıştır. Asıl çıkışını ise 2016 yılının Ocak ayında yine Keanu Reeves ile birlikte rol aldığı gerilim filmi Exposed ile gerçekleştirmiştir.

Ana de Armas Nereli?

Ana de Armas Küba asıllıdır. Küba’nın yanı sıra İspanya vatandaşı olan güzel isim 19 yaşında ailesi ile birlikte Küba’dan İspanya’ya taşınmıştır.

Daha sonra İngilizce öğrenmiş ve 2 sene sonra Los Angeles’a taşınmış ve 8’den fazla sinema filmde rol almıştır.

2008 yılında FHM Magazine’in İspanyolca baskısının kapak kızı olan Ana, ilk kez 2016 yılında Cannes Film Festivali’nde sahneye çıkmıştır.

2019 yılında Knives Out filmindeki performansı ile “Yılın Çığır Açan Performansı” dalında Altın Schmoes Ödülü’nü kazanmıştır. 2020 yılında ise İspanyol Aktörler Birliği’nde “Uluslararası Prodüksiyonda En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülen isim olmuştur.

Ayrıca Altın Küre Ödülü’ne ve “En İyi Kadın Oyuncu – Sinema Komedisi veya Müzikal” dalında Satellite Ödülü’ne aday gösterilme başarısına ulaşmıştır. Bond kızını oynayan ilk Latin aktris olma ünvanına sahiptir.

2022 yılının Eylül ayında Deauville Amerikan Film Festivali’nde “Yükselen Yıldız Ödülü” ilede onurlandırılmıştır. İlk rol aldığı film ise 2006 yılında Marie rolünü üstlendiği Una rosa de Francia isimli film olmuştur.

Güzel isim 2022 yılında vizyona giren Blonde’daki çıplak sahnelerinin viral olacağını belirtmiş ve bunu iğrenç bulduğunu dile getirmiştir. Blonde isimli sinema filmde Marilyn Monroe ‘yi canlandırmıştır. 2023 yılında ise aksiyon komedi tarzında olan Ghosted sinema filminde Sadie Rhodes karakterini canlandırmıştır.
ana de armas5 jpg

Ana de Armas Boyu, Kilosu

Ana de Armas 1.68 boyunda ve 55 kilodur.

Ana de Armas Kaç Yaşında?

Ana de Armas 35 yaşındadır. Doğum tarihi 30 Nisan 1988, burcu boğadır. Vücut ölçüleri ise 86-63.5-89 cm.

Evlimi? Eşi Kim? sorusunun cevabı ise geçmişte bir evlilik yaşamıştır. 2011 yılının Temmuz ayında İspanyol oyuncu Marc Clotet ile evlenmiş 2013 yılında boşanmıştır. 2020 ve 2021 yılları arasında ise Amerikalı aktör Ben Affleck ile birlikteliğiyle uzun süre gündem olmuştur.

Güzel oyuncu Küba ve İspanya çifte vatandaşlığına sahiptir. Günümüz itibariyle yaşantısını New York’ta sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @ana_d_armas ‘dır. İnstagram hesabında 13,1 Mn civarında takipçisi bulunmaktadır.
ana de armas6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz