Özge Yağız

2

Özge Yağız son dönemlerde başarılı bir çok dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi dizilerde rol aldı? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografisi.

Özge Yağız boyu, burcu, doğum tarihi;

1997 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Burcu koç, boyu 1.69 cm, kilosu ise 52’dir. Kendisinden büyük bir ablası var, baba tarafından ise aslen Sivas’lıdır, ancak doğma büyüme İstanbul’ludur. 4 kişilik bir ailenin en küçüğü olan güzel isim, her alanda sadelikten yana bir terazi kadını’dır. Kendisi için Part-time diyetisyen full time oyuncu diyebiliriz. Hayranları tarafından genellikle Türkan Şoray ile kıyaslanmaktadır.

Özge Yağız Hasan Güngör Oyunculuk Menajerliğe bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü’nden mezun olmuştur. Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde İletişim dersleri, No10Studios da ise oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim döneminde Finallere girerken kendisini sette bulduğunu dile getirmiştir.

Oyunculuk kariyeri, oynadığı diziler;

Özge Yağız İlk dizi oyunculuk deneyimini Adını Sen Koy isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Zeliha karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Yemin adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Reyhan karakterini canlandırmıştır. Sol Yanım isimli dizi de ise Serra karakteri ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır.
2016 – Adını Sen Koy (Zeliha)
2019 – Yemin (Reyhan)
2020 – Sol Yanım (Serra)

Resmi instagram hesabını ozgeyagizz ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle hesabında 1,5milyon civarında takipçisi bulunmaktadır.

2 Yorumlar

  1. Selamlar! Ben Özbekistanliyim bu dizi bizde de seviliyor, görülüyor. Tüm “Yemin”dekiler sagolsunlar!.. Bu diziye merak ettigime Özge hanim sebepçi oldu. Benim dilimde söylenecek hiç bi sey yok ama kalbimde bi sözüm atesle yaniyor?! Ne güzel yaratmis Allah? Özge hanim sizi ilk defa gördügum zaman buz gibi yerimde kaldim. . . Böyle güzel olabilir mi insan?! Dünyada hep insan güzel ama sizin tüm baska! Estagfirullar demeyi unutmayin! Saygilar . . .

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz