Onur Kuyumcu

Onur Kuyumcu 1985 yılının Nisan ayında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Dedesi Karacabeyli Sadık Kuyumcu, babası ise Aliosman Kuyumcu’dur. Kuyumculuk dede mesleği’dir. Aile resmi olarak 1919 yılından bu yana kuyumculuk mesleği ile ilgilenmektedir. Aile’de ilk kuyumculuk mesleği Çanakkale Gazilerinden olan Kamacı Ali Çavuş (Ali dede) ile başlamıştır. Daha sonra Sadık Kuyumcu mesleğinde ilerlemiş, elmas ustalığı yapmış dönemin bir çok siyasetçi ve sanatçısına özel takılar üretmiş ve satmıştır. Mesleğin tüm detaylarını ve güzelliklerini evladı ALİ OSMAN KUYUMCU’YA aktarmıştır.

ALİ OSMAN KUYUMCU’da mücevherat ve elmas ustalığı bakımından kendini yetiştirmiş, geliştirmiştir. TBMM belirli periyotlarla giderek oradaki müşterilerine özel tasarım ürünler üretip satış yapmaktadır. Ayrıca iş ve sanat dünyasının ve bir çok sanayi devinin tercih ettiği mücevhercilerden biridir. Marmara bölgesinde adından söz ettiren bir usta olarak ve babasından aldığı tüm bilgi birikimini oğlu ONUR KUYUMCU’ya aktarmıştır. ONUR KUYUMCU’da hem babasından hem dedesinden hem gerek yakın aile dostları gerek almış olduğu özel eğitimlerde dede mesleğini devam ettirmekte ve başarı çıtasını daha yukarılara taşımaya çalışmaktadır.

Onur Kuyumcu genç yaşına rağmen iş ve sanat dünyasındaki özel müşterilerine özel tasarımlar üreterek bir çok başarıya imza atmış taktir ve beğeni toplamıştır. Mücevher ve kuyumculuk sektöründe ünlülerin mücevhercisi olarak tanınır ve bilinir.

Bursa Çelebi Mehmet Lisesinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okudu. Okul hayatını noktaladıktan sonra baba hatta dede mesleği olan kuyumculuk mesleğini yapmaya karar verdi. Bir süre İstanbul da dede dostu olan elmas ustalarından değerli taşlar ve elmas, pırlanta hakkında eğitimler aldı. Ardından babasından da almış olduğu eğitimle girdiği sınavları birincilikle bitirerek pırlanta uzmanı ve gemolog unvanını almaya hak kazandı.

GİA, Harmony akademi ve HRD ANTWERP pırlanta ve gemoloji eğitimleri bölümlerini 1.likle bitirmiştir. Birincilikle bitirip tüm bu eğitimlerden mezun olan ilk ve tek Türktür.

Bu bilgi ve tecrübesiyle Bursa’nın yerel kanalları olan ASTV, BURSATV, OLAYTV ve KANAL AVRUPA’da canlı yayında elmas, pırlanta ve değerli taşlar hakkında bilgilendirme amaçlı program konuğu oldu. Ve Bursa’nın yerel gazetelerinde birkaç yıl boyunca doğal taşlar hakkında köşe yazıları yazarak halkı bu konuda bilinçlendirme çalıştı. Birçok kurum ve kuruluştan gerçekleştirdiği inovasyon ve gelişim için ülkemize kattığı değerler için ödüller alan Onur KUYUMCU en son ödülünü pandemiden hemen önce Fark Yaratanlar grubundan almış olup ülkemize değerler kazandırmaya devam etmektedir.

Ayrıca 2021 yılında HABERTÜRK, SHOWTV, TV100 VE ATV kanallarında haberlerde çıkmış olup Sabah gazetesi, Ahaber gazetesi, Agazete, Bursa’da bugün gazetesinde, bursayadairherşey haber kanalında ve hevadis gazetelerinde haberler bölümünde sık sık çıkmaktadır.

En kısa sürede Cumhurbaşkanımızın TÜBİTAK in KOSGEB in ve birçok kurum ve kuruluşların desteği ile ülkemizin yüzde yüz yerli ve milli gemoloji ve elmas laboratuvarını kurman için adımlar atmaya başladı ve en kısa sürede sistemli bir şekilde çalışıp siz kıymetli vatandaşlarımızın ve kuyumcu esnafımızın hizmetine girecektir.

Uzun yıllardır Bursa ve İstanbul Kapalıçarşı’da pırlanta uzmanı ve gemolog olarak esnaflara bilgisi ile destek vermektedir. Bilinen birçok ulusal veya uluslararası markaya mücevher danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Firmaların taş seçimlerinde alımlarında güvenip danıştıkları bir pırlanta uzmanı ve gemologtur. Onur Kuyumcu Türkiye’de bir elin parmaklarının geçmeyeceği kadar sayısı az olan pırlanta uzmanlarından biridir.

Web sitesi hizmet vermektedir. Tüm yeni tasarım ürünlerimizi incelemek ve alışveriş yapmak için; www.onurkuyumcu.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz