Ömer Başdoğan

0

Ömer Başdoğan sosyal medya dünyasında Nalet Bebe olarak tanınmaktadır. Son dönemde ise Şahane Hayaller sinema filmi ile merak konusu olmuştur.

Şahane Hayaller adlı filmin hem başrolünü üstlenmiş, hem de filmin senaryosunu yazmıştır. Sosyal medyada vine videoları ile kısa sürede ciddi bir hayran kitlesine ulaşan Ömer Başdoğan hayatı ve biyografi bilgileri ile merak konusu olmaya devam ediyor. Ekran severler Nalet Bebe kimdir? aslen nereli? gibi soruların cevabını araştırıyor. İşte sizler için başarılı ismin kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.
omer basdogan nalet bebe3

Ömer Başdoğan Nalet Bebe Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Sosyal medya fenomeni, viner, digital medya içerik üreticisi ve oyuncudur. Aslen 1987 yılının Mart ayında Ankara’nın Keçiören İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. 2022 yılı itibariyle Ömer Başdoğan 35 yaşındadır.

Ünlü olmadan önce bir dönem kamu sektöründe memur olarak çalışmıştır. Ancak vine videolarını paylaştıktan sonra ciddi sayıda bir hayran kitlesine ulaşmış ve takipçileri ile müthiş bir uyum yakalamıştır. Daha sonra kariyerine oyuncu ve dijital medya içerik üreticisi olarak devam etmeye karar vermiştir.

İlk zamanlar, eğer olmazsa tekrar memurluğa dönerim gibi bir düşüncesinin olduğunu ama geri dönmeninde bir başarısızlık sayılacağını bu kaygıları yaşadığını dile getirmiştir. 2014 yılına kadar belediyede kamu sektöründe devlet memurluğu yapmış, toplamda 9 yıl kadar memurluk hizmeti olmuştur. 2017 yılında memurluktan istifa etmiştir.

İnstagram, vine ve youtube üzerinden binlerce kişiye ulaşan Nalet Bebe, günümüzde oyunculuk dünyasında da başarıları ile adından söz ettirmektedir.

İlk sinema oyunculuk deneyimini 2019 yılında rol aldığı Hep Yek 3 adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Daha sonra ikinci filmi ise rol aldığı ve yine sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı ünlü isim Enes Batur’un Enes Batur Gerçek Kahraman adlı filminde rol almıştır.

En son ise kendi senaryosunu yazdığı ve başrolünü üstlendiği Şahane Hayaller isimli sinema filminde rol almıştır. Filmde İşler Güçlerin yıldız oyuncusu Cemil Şahin dahil, Çetin Altay, Suzan Aksoy, Salih Kalyon, Berrak Güvem, Nazlı Pınar Kaya ve Onursal Yıldırım gibi isimler de rol almıştır.
omer basdogan nalet bebe4

Ömer Başdoğan (Nalet Bebe) Evlimi?

2014 yılında evlenmiştir. Ancak özel hayatını medyadan uzak tutmakta ve herhangi bir bilgi ve paylaşım yapmamaya özen göstermektedir.

Ömer Başdoğan Oynadığı Sinema Filmleri:

2020 senesinde kendi yazıp başrolünü üstlendiği Şahane Hayaller öncesinde şu filmlerde rol almıştır.

Bizim Semtin Çocukları
Hep Yek
Enes Batur Gerçek Kahraman
Hep Yek 3 Titrettin Beni
Şahane Hayaller

Nalet Bebe İsmi Nereden Geliyor?

Neden Nalet Bebe sorusuna ünlü ismi şu şekilde cevap vermiştir.

Bu ismin özel bir sebebi yok. Ancak 87 doğumlu olduğunu, zamanında msn ve hotmail’in çok popüler olduğunu dile getirmiştir. O dönemler hotmail alma sapıklığı olduğunu ve toplamda 32 tane hotmail adresinin olduğunu sözlerine eklemiştir. yanlizmisin@hotmail.com, Karanlikgeceler@hotmail.com, adinne@hotmail gibi adresleri olduğunu ve Vine platformunun da o şekilde işlediğini düşündüğünü ve ilk açarken vine adını Nalet Bebe adı ile aldığını dile getirmiştir. Daha sonra baktığında işlerin o isimle iyi yürüdüğünü ve bir daha da gerçek ismine dönmediğini belirtmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @naletbebee olan ünlü ismin günümüz itibariyle 1,9milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Ömer Başdoğan’ın (Nalet Bebe), “Şahane Hayaller film müziklerinden “Yanarsın ve Kanarsın” isimli tekli çalışmasının Club Remix versiyonu ILS Vision Music etiketi ve Eren Medya işbirliği ile klip çalışması.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz