Oktan Erdikmen

Oktan Erdikmen uzun yıllardır yaşantısını Almanya’da sürdürmektedir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Oktan Erdikmen Kimdir?

Oktan Erdikmen muhabir, editör, gazeteci ve yazar.

Oktan Erdikmen Nereli?

Oktan Erdikmen Amasya Merzifon doğumludur. Aslen baba tarafı Kırım Türkü, anne tarafı ise Arnavut Göçmeni’dir.

Amasya Merzifon’da doğmuş, 9 yaşında ailesi ile birlikte İzmir Bornova’ya taşınmış ve çocukluk yılları Bornova’da geçmiştir.

Eğitimi:

İzmir Atatürk Lisesi’ni tamamlayan Erdikmen, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden burslu olarak mezun olmuştur. Yine Bilgi Üniversitesi’nde Avrupa Etüdleri Yüksek lisans diploması’nı almıştır.

Üniversite eğitim döneminde, Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün Başkanlığı’nı üstlenmiş, ayrıca Mezunlar Derneği’nin Genel Sekreterliği’ni yapmıştır.

2010 senesinde, üniversite tarafından burslu olarak Almanya’ya gönderilen Erdikmen, Frankfurt Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi ve Ekonomi Politikası Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Bir süre araştırma asistanı olarak görev yaptığı Frankfurt Üniversitesi’nde siyasal ekonomi alanında yazdığı doktora tezi, kapitalizmin gelişiminde aile holdinglerinin rolü üzerinedir.
Oktan Erdikmen3
Üniversite döneminden itibaren çeşitli yayın organlarında muhabir ve editör olarak çalışmıştır. İstanbul’da Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin dergi editörlüğünü yapmış, Gentleman dergisinde yazı ve röportajları yayımlanmıştır.

Daha sonra Almanya’ya taşınan Erdikmen, Post Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak görev yapmıştır. 2016 ve 2019 yılları arasında Halk TV’nin Almanya temsilciliğini üstlenmiş, aynı zamanda Avrupa’dan haberlerin ve söyleşilerin yer aldığı Söz Avrupa’da programını hazırlayıp sunmuştur.

Günümüzde sosyal medya hesapları ve youtube üzerinden de paylaşımlarını sürdüren Erdikmen, Youtube video kanalında Avrupa Gündemi, günlük haber özetleri, röportajlar ve özel videolar hazırlamaktadır. Almanya ve Avrupa gündemine ilişkin yazıları ise Cumhuriyet gazetesinde yayımlanmaktadır.

Tezleri kitap olarak çıkmış, 2019 yılında Halk Kitabevi’nden çıkan “Gurbetçileri Anlama Kılavuzu” isimli bir kitabı bulunuyor. Ayrıca 2012 yılında Türkçe ve İngilizce olarak basılan “Türkiye’nin İlk Şehir Plancısı: Aron Angel” isimli bir biyografi çalışması bulunuyor.

Oktan Erdikmen Kaç Yaşında?

Oktan Erdikmen 39 yaşındadır. Doğum tarihi 1984, doğum yeri Merzifon.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @oktanerdikmen ‘dir. Youtube video kanalı ise /@OktanErdikmen.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz