Nüvit Yıldız

Nüvit Yıldız hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? doğum yeri, doğum tarihi, yaşı, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Günümüzde yaşantısını İngiltere, Londra’da sürdüren Nüvit Yıldız, İstanbul Bakırköy’de dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nde üniversite tahsilini tamamlamıştır.

Mezuniyetin ardından bir süre Ankara’da Şekerbank Genel Müdürlüğü’nde çalışmış 2001 yılında ise İngiltere’ye yerleşmiştir. Mesleğine daha fazla devam etmeyen başarılı isim daha sonra müzik çalışmalarına start vermiştir.


Uzun süre sonra ise single çalışması için İstanbul’a gelen sanatçı Yarim Olsan isimli şarkının klibini İstanbul’da çekmiştir. Çekimlerde Nur Yerlitaş’ın tasarlamış olduğu deri ve boncuk detaylı kostüm ile poz vermiştir.

2019 yılında ise Madonna‘nın yaklaşık 3 yıl birlikte olduğu eski dansçı sevgilisi Brahim Zaibat Nüvit Yıldız’ın Susma isimli şarkısının klibinde oynamıştır. Bu ikili Selim Akar kreatif danışmanlığında objektiflere poz vermiştir. Brahim Zaibat’a birlikte vermiş oldukları poz için 5.000 Euro ödendiği açıklanmıştır. Sezen Aksu imzalı Susma şarkısını yeniden yorumlayarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

20 Nisan 2018 tarihinde Moonlife Dergisi 2018 en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü alan isim olmuştur.

Youtube video kanalında 3 bin civarında abonesi mevcuttur. Ayrıca resmi sosyal medya instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 43bin’ dir.

Maalesef doğum tarihi, yaşı ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz