Madonna

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli sanatçılarından olan Madonna 1958 yılında Amerika Michigan Bay City’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen İtalyan göçmeni, anne tarafından ise Fransız asıllıdır. Babasının ismi Pacentro, annesinin ismi ise kendi ismi ile aynı Madonna’dır. Bu nedenle ailenin diğer üyeleri kendisine Little Nonni ismi ile hitap etmişlerdir.

Sanatçı kimliğinin yanı sıra oyuncu, iş kadını ve şarkı söz yazarı’dır. Popun Kraliçesi ünvanını elinde bulunduran Madonna doğup büyüdüğü Michigan’dan kariyeri için New York’a taşınmıştır.

İlk olarak Breakfast Club isimli müzik grubu ile Emmy’de yer almış ve ardından 1983 yılında Madonna ismini verdiği albüm ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Bu albümün ardından Grammy Ödüllü Ray of Light, Confessions on a Dance Floor gibi albümleri ile büyük bir çıkış yakalamış ve dünyanın en önemli pop starı olmayı başarmıştır.

Yaşantısını Amerika New York’ta sürdüren Madonna 1985 ve 1989 yılları arasında Sean Penn, 2000 ve 2008 yılları arasında ise Guy Ritchie ile evlilikler gerçekleştirmiş ancak boşanmıştır. Bir dönem Carlos Leon ile birlikteliğide olmuş ancak ayrılmıştır. Nüfusuna kayıtlı olan altı çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz