Nurettin Veren

1948 doğumlu gazeteci, yazar Nurettin Veren İzmir’de dünyaya gelmiştir. Meslek Lisesinde eğitim gördüğü dönemde Fethullah Gülen ile tanışmıştır.

Mezun olduktan sonra Makine Mühendislik Bölümünde Üniversite tahsilini tamamlamış ardından Gülen Cemaatinin en önemli isimlerinden birisi olmuştur.

Zaman Gazetesi Kurucusu ve eski genel müdürü, Samanyolu Tv kurucusu, eski yönetim kurulu üyesi ve ortağı’dır. Yurt dışında ise Kırgızistan, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Romanya ve Moğolistan gibi ülkelerde açılmış olan üniversitelerin kurucu başkanlığını üstlenmiştir.

Tüm bu hizmetlerin ardından Fethullah Gülen Amerika’ya yerleştiğinde araları açılmış bu dönemde Gülen’in güç zehirlenmesi yaşadığını ve Papa’nın talimatı ile Amerika’ya gittiğin açıklamış ayrıca 2005 yılında Feto’nun CİA ile ortak çalıştığını ve Türkiye üzerine fitne çalışmaları yaptığını vurgulamıştır.

Hatta bir dönem Fethullah Gülen’e iftira attığı iddiası ile 4 sene hapis cezasına çarptırılmıştır.

35 yıl gibi uzun bir süre hizmet içinde bulunmuş, enerjisini, özverisini, samimiyetini hizmet adı altında kullanmış, ancak yaşanılan çarpıklıkların ardından Gülen cemaati ile bağlarını tamamen koparmıştır.

Nurettin Veren günümüzde Yeni Akit Gazetesi yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2016 yılında CNN Türk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına katılan Nurettin Veren 6 çocuğu olduğunu ancak çocuklarının Gülen’e biat ettiklerini ve bu nedenle onları hayatından sildiğini açıklamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz