Nihal Menzil

Nihal Menzil rol aldığı Camdaki Kız Hafize karakteri ile büyük bir merak konusu olmuştur. Geçmişten günümüze bir çok başarılı projede rol almıştır. Hakkında kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve diziler de rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı yazımızda sizlerle.

Nihal Menzil Kimdir? Nereli?

1962 yılının Aralık ayında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Konya doğumludur. Baba tarafından aslen Sivas Koyulhisar’lıdır. Babasının subay olması sebebi ile bir çok şehir’de eğitim hayatını farklı okullarda sürdürmek zorunda kalmıştır. İlköğretim eğitimini Konya Devrim ve Malatya Gazi İlkokulu. Ortaokulu Abidinpaşa Cumhuriyet ve İstanbul Bahçelievler Ortaokulu. Liseyi Bahçelievler Lisesi ve Haydarpaşa Sağlık Koleji 2. sınıfa kadar okumuştur. Haydarpaşa Koleji 2. sınıfta iken evlendirilmiştir. Bu evliliğinden bir kızı olmuş ancak henüz 18 aylık evli iken eşini trafik kazası sonucu yitirmiştir.

Ardından çalışmaya başlamıştır. Tezgahtarlık, anketörlük, kitap pazarlama, radyo programcılığı, haber spikerliği ve vokalistlik yapmıştır.

Hayatının tesadüflerden oluştuğunu belirtmiştir. Bir dönem ek iş olarak Sigorta Poliçesi sattığını ve gitmiş olduğu adresin bir ajans olduğunu dile getirmiştir. Sıcağı Sıcağına isimli bir program için oyuncularına ulaşamadıklarını söylemişler. Ve kendisinin ona benzediğini programa katılması için teklifte bulunduklarını belirtmiştir. Böylece oyunculuk kariyerinede adım atmıştır.

Nihal Menzil Kaç Yaşında? Boyu Kaç?:

Boyu 1.78 cm, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 58’dir.

Oynadığı diziler, oyunculuk kariyeri:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 1993 senesinde Komşular isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir çok sinema ve dizi de rol almıştır. Bunlardan bazıları, Gözlerinde Son Gece, Çılgın Bediş, Dostlar Pasajı, Dikkat Bebek Var, Evdeki Yabancı. Üvey Baba, Bizim Aile, Vay Anam Vay, Belalım Benim, Ah Be İstanbul, Büyük Buluşma ve Gece Yürüyüşü. Haziran Gecesi, Çemberimde Gül Oya, Doktorlar, Güz Yangını. Ezo Gelin, Doktorlar, Ver Elini Aşk, Aşk Emek İster, Küçük Kıyamet, Kayıp Aranıyor, Eynihal ve O Hayat Benim.

2021 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisine dahil olmuştur. Nihal Menzil, Camdaki Kız Hafize olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Dizide Burcu Biricik, Feyyaz Şerifoğlu ve Merve Polat gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabını nihalmenzil olarak kullanmakta, günümüz itibariyle 26,8bin civarında takipçisi bulunuyor. Başarılı oyuncu yaşantısını ise İstanbul’da sürdürmektedir. Goldmine Management oyunculuk ajansına bağlıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz