Nedret Ersanel

Nedret Ersanel gazeteci ve yazar olarak mesleki kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? gibi soruların cevapları merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1967 yılının Nisan ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Nedret Ersanel, Boğa burcudur. Gazetecilik hayatına 1990 yılında adım atmıştır. Sarı Basın kartı sahibi’dir. Pek çok dergi’de ve gazetede çalışmış ve yazıları yayınlanmıştır.

Nedret Ersanel çalıştığı, yer aldığı dergi ve gazeteler;

İntermedya Ekonomi Dergisi, Söz Gazetesi, İşte Röportaj Dergisi, Hürses Gazetesi, Macro Economy Dergisi, Global Gazetesi, Haber Extra Dergisi, Nokta Dergisi, Yenibinyıl Gazetesi, Trend Dergisi, Sabah Gazetesi, TRT Türkiye’nin Sesi, Yeni Şafak Gazetesi, Star Gazetesi ve Focus dergisi. Ayrıca Ateş Hattı Programında yer almış, bu yayınlara ait olan basın gruplarında gazetecilik yapmıştır.

Kıdemli Muhabirlik, Haber Müdürlüğü, Genel Yayın Yönetmenliği, İstihbarat Şefliği ve Köşe Yazarlığı gibi görevleri üstlenmiştir. Günümüzde Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde çalışma hayatını sürdürmektedir. Ayrıca TVNET Akıl Odası programının yapımcılığını da üstlenen Nedret Ersanel, yeni dönemde TVNET’te TVNET Program Müdürü olarak sorumluluk üstlenecektir.

Gazete ve dergilerin dışında çok sayı’da radyo ve televizyon kanalllarında söyleşiler gerçekleştirmiş ve görüşleri yayınlanmıştır.

Uzmanlık ve yetkinlik alanlarından bazıları; Uluslararası ilişkilerin spesifik alanlarında; istihbarat ve örgütleri, kritik kişiler, gizli operasyonlar ve projeler, küresel ticari bağlantılar ve şirketler, dini örgütler ve global etkileri, paranormal diplomasi, uluslararası ilişkilerde gelecek kestirimi.

Nedret Ersanel kitapları;

De-şifre: Amerikan Sistematiğinin Gizli Esasları
Siber İstihbarat-Sanal ve Dijital Casusluğun Anatomisi
Kara Otlar
Pardes: Amerikan Ruhunun Menfaat Fihristi
Prof.Dr. Hasan Köni ile birlikte) Son Küresel Kart: Amerikan Turanı.

1 Yorum

  1. Başlatmayın burcundan !…
    Bu adam kim? Nesin nesi kimin fesi? Anası danası kim? Babasız mı geldi dünyaya? Nerde okudu? Elinde kim tuttu?
    falan festekiz…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz