Müyesser Yıldız

Müyesser Yıldız uzun yıllardır gazetecilik kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca gazetecilik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Müyesser Yıldız Kimdir? Aslen Nereli?

1963 yılının Ocak ayında dünyaya gelen usta gazeteci aslen Adıyaman’ın Besni İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Evlidir, eşi Naci Uğur’dur.

Geçmişten günümüze Bulvar, Tercüman, Günaydın ve Akşam Gazetelerinde çalışmalarda bulunmuştur. Ayrıca Nokta Dergisi’nde de çalışan Yıldız günümüzde Oda TV Ankara Haber Müdür’ü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Son yıllarda bir çok haber kaynağında da belirtildiği üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aleyhine açtığı 1 liralık manevi tazminat davası sık sık gündeme gelmektedir.

Resmi twitter hesabını @MuyesserYildiz kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca @muyesseryildiz_ instagram hesabı da bulunuyor ancak bir paylaşım yapmamıştır. Facebook hesabı ise @MuyesserYildiz.

Müyesser Yıldız Kitapları:

100 Yılın Hesabı: Türk’ü Tasfiye Projesi (2009)
Yılan’ın Kış Güneşi: Kış Geçirmiş Yılana Rabbim Güneş Göstermesin (2011)
Vatan Yahut Silivri: İnceleme/Araştırma (2012)

Ayrıca 2010 yılının Haziran ayından bu yana Müyesser Yıldız, https://muyesseryildiz.com web sitesi üzerinden de yazılarını paylaşmaktadır. Hamdolsun” Sırada Ermeni Açılımı Mı Var?. Gerçekten Pes Doğrusu!. ABD’ye Haddini Bildiren Albay Nasıl Veda Etti? Afganistan’da Da Mı Kandırıldık Ne?. Amerika Amerikalığını Yapıyor Zaten!.Akar Amerika’nın Amerika gibi Davranmasını İstemişti… ABD De Öyle Yaptı; Teröristbaşını Washington’a Davet Etti!. başlıkları altında bir çok yazıyı kaleme almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz