Mustafa Gündoğdu

0

Dünyaca ünlü Dj Mustafa Gündoğdu lise döneminde ekonomi üzerine eğitim almıştır. Babası kadın hastalıkları uzmanı Doktor’dur. Oğlunun ekonomist olmasını istemiş ancak Gündoğdu gönlünde yatanın müzik olduğunu ve kariyerini bu yönde ilerletmek istediğini belirtmiştir.

Anne tarafından Adana Saimbey, baba tarafından ise aslen Niğde Aksaray’lıdır.

1966 yılında Almanya’da doğan Mustafa Gündoğdu Peppermint Jam Stüdyosunun ortağıdır. Yaşadığı ülke Almanya’ya ekonomik ve itibar açısından büyük bir katkı sağlayan Dj tüm ünlü sanatçıların piyasaya çıkmadan önce Gündoğdu’nun elinden geçmesi için adeta yarışmaktadırlar.

Yapmış olduğu Remix’ler ile dokunduğu parçayı hit yapmaktadır. Bu nedenle özellikle Almanya’daki ünlü sanatçıların göz bebeğidir. Özellikle bu başarının farkında olan Alman Hükümeti’de buna kayıtsız kalmamış ve Expo 2000 Fuarı’nda 47 ünlü Alman’ın yanına Mousse T.’nin (Musti) büstünü de eklemiştir.

Büstün yanında Albert Einstein, Beethoven, Steffi Graf, Romy Schneider, Heinrich Böll, Willy Brandt, Wilhelm Grimm ve Bertolt Brecht gibi isimlerinde büstleri yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz