Mustafa Armağan

1961 yılında Şırnak Cizre’de doğan Yazar ve araştırmacı Mustafa Armağan ilköğretim ve Ortaöğretimini Bursa’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü mezunudur. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihi ve Osmanlı konularının yer aldığı eserler ile ön plana çıkan Mustafa Armağan aslen Şanlıurfa’lıdır. 1995 yılından itibaren Zamen Gazetesi’nde yazmıştır.

995-1996 arasında İzlenim dergisinin, 2000-2002 arasında da Da (Diyalog Avrasya) dergisinin yayın yönetmenliklerini yürüttü. Derin Tarih isimli tarih dergisi genel yayın yönetmenliğinin yanı sıra, serbest yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugüne kadar 50 kitaba imza atan Armağan özellikle tarih yazıları ve kitaplarıyla geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Halen Derin Tarih dergisi genel yayın yönetmenliği, KETEBE Yayınları’nda yöneticilik ve Akit TV’de Yavuz Bahadıroğlu ile birlikte Kayıtdışı Tarih programını yapmakta, konferanslarının yanı sıra Yeni Şafak’ta haftalık tarih sohbetleri kaleme almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz