Murat Yetkin

Murat Yetkin Fox Tv ekranlarında yayınlanan Orta Sayfa adlı program için kamera karşısına geçmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Yetkin Kimdir?

Murat Yetkin gazeteci, yazar, mühendis, muhabir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Uzun yıllardır gazeteci ve köşe yazarı olarak çalışmalarını sürdüren Yetkin en son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Orta Sayfa adlı program için kamera karşısına geçmiştir. Program da ayrıca Çiğdem Toker, Doğan Şentürk, Nevşin Mengü ve Deniz Zeyrek de yer almıştır.

Murat Yetkin Nereli?

Murat Yetkin Gaziantep doğumludur. Aslen Bulgaristan Türkü bir ailenin mensubudur.

Murat Yetkin Kaç Yaşında?

Murat Yetkin 64 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Aralık 1959, burcu ise oğlak.
Murat Yetkin5
Kısaca Kariyeri:

1981 senesinde Bülent Ecevit’in askeri yönetim altında çıkardığı Arayış dergisinde Gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Daha sonra BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily News, Kanal D, NTV ve Sabah’ın bulunduğu yayın organlarında muhabir ve haber yöneticisi olarak çalışmıştır. 2016 senesine kadar Radikal gazetesi Ankara temsilcisi olarak görev yapmıştır.

2011 yılının Mayıs ayında Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Görevinden 1 Ekim 2018 tarihinde ayrılmıştır.

Yetkin Report isimli bloğu ile blog haberciliği yapmakta, web sitesi ise https://yetkinreport.com ‘dur. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümünde Süreyya Serdengeçti, Fatih Özatay ve Güven Sak ile beraber “Türkiye’nin Ekonomik ve Sosyal Dönüşümü” dersini vermiştir.

Tüm bunların yanı sıra @@muratyetkinreport youtube video kanalında da paylaşımlarını sürdürmektedir. Youtube kanalında abone sayısı günümüz itibariyle 112 B civarındadır. Resmi twitter hesabı @MuratYetkin2 resmi intagram hesabı ise @muratyetkin2 ‘dir.

Günümüzde T24’te yazıları okuyucular ile buluşmaktadır.

Kitapları:

Ateş Hattında Aktif Politika (1992)
Tezkere: Irak Krizinin Gerçek Öyküsü (2000)
Avrupa Birliği Bekleme Odasında Türkiye (2002)
Kürt Kapanı: Şam’dan İmralı’ya Öcalan (2004)
Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı (2017)
Meraklısı İçin Casuslar Kitabı (2018)
Meraklısı İçin Darbeler Kitabı (2020)
İyi Günler Bay Başkan (2022)

Usta gazeteci Deniz Hanım ile evlidir ve bu evliliğinden bir çocuğu vardır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz