Miyase İlknur

Miyase İlknur kimdir? Alevilik ile ilgili bir çok öneride bulunan Miyase İlknur aslen nerelidir? Soruları arama motorlarını bir hayli kabarttı. İşte kısaca Miyase İlknur hakkında bilgiler…

Miyase İlknur Kimdir? Kaç Yaşında?

1963 yılında Elazığ’da dünyaya gözlerini açan başarılı yazar siyaset yorumu ile aylar öncesinden kendisini insanlara tanıtmıştı. İlk ismini duyurması ile 1989 yılında GÜnaydın Gazetesi’nde çalışırken Alevilik konusu bir yazısı Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmıştı. Daha sonra adı duyulmaya başlayınca Cumhuriyet Gazetesi’nde işe başladı ve burada Haber-Araştırma Servisi’nde editörlük yaptı. 2008 yılında ise başarısını kanıtlayarak Cumhuriyet Ek Yayınlar Yazı-işleri Müdürlüğü’ne gelmeye hak kazandı. Şuan ise halen Cumhuriyet Gazetesi’nde görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’nü başarılı bir şekilde tamamladı. Daha sonrasında habercilik mesleğine başlayan yazar; Türk Haberler Ajansı, Milliyet, Günaydın gazeteleri ve Nokta dergisinde kendisini gösterdi.

Başarılı yazarın aldığı ödül: 13. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü

Karacaahmet Sultan Dergâhın da 4 yıl yöneticilik yaptıktan sonra başarısı gözlere çarptı. Şuan ise halen Karacaahmet Sultan Dergahı’nda Danışma Kurulu Üyeliği ile Şahkulu Sultan Dergahı’nda Mütevelli Heyeti Üyeliği devam etmektedir.

Miyase İlknur’un kaleme aldığı kitaplar: Bahçe Biziz Gül Bizdedir, İlhan Abi, İmam Mehdi’den Humeyni’ye İran

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz