Miray Daner

Miray Daner son yılların ekran severler tarafından en beğenilen oyuncuları arasında yer almaktadır. Peki güzel oyuncu kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografisi.

Miray Daner Kimdir?

Oyuncu olarak rol aldığı bir çok başarılı proje ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 1999 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Miray Daner İstanbul doğumludur. Annesi Figen Dilgin Psikolog’dur. İpek Nur Daner isminde bir ablası vardır.

Geçmiş yıllarda Beyaz Show programına katılmıştır. Programda özellikle kuzeni olduğunu söylediği ünlü isim büyük bir şaşkınlık yaratmıştır. Türkiye’nin son dönemlerde en büyük çıkışını gerçekleştiren Aras Bulut İynemli‘nin halasının oğlu olduğunu belirtmiştir. Yani Hala – Dayı çocuklarıdır. Ancak sosyal medya hesaplarında birbirlerini takip etmemeleri de gözlerden kaçmamıştır.

Ayrıca ünlü oyuncu İlhan Daner dedesinin kardeşidir. İpek Nur Daner isminde bir ablası vardır. Ablası’da modacıdır. Resim ve dans dersleri almıştır.

Güzel oyuncu, Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünden mezun olmuştur. Eğitimini Psikoloji üzerine sürdürmek istediğini belirtmiştir.

Miray Daner Nereli?

1999 İstanbul doğumlu güzel oyuncu Miray Daner baba tarafından aslen Giresunludur.
Miray Daner5

Miray Daner Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Miray Daner 23 yaşında ve 1.66 cm boyundadır. Kilosu 56, burcu ise kovadır. Göz rengi mavi, ten rengi kumral, saç rengi ise koyu sarıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Bez Bebek dizisi ile gerçekleştiren güzel oyuncu daha sonra Papatyam, Zil Çalınca, Medcezir, Vatanım Sensin ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizilerde rol almıştır.

Ayrıca Çınar Ağacı, Arkadaşım Max, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Dersimiz Atatürk isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Bir röportaj’da hayran olduğu tarihi karakterin, Türkiye’nin ilk kadın casusu Emine Adalet Pee olduğunu belirtmiştir. Bir erkekte önce özgüvene baktığını belirtmiştir.

Sinema ve dizi dışında ekranlarda Panten, LcWaikiki, Pınar, Renault Kango, İstikbal, Tetra Pak ve Torku Konya Şeker gibi markaların reklam yüzü olarak yer almıştır.

Miray Daner’in Sevgilisi Kim?

Ekran severlerin en fazla merak ettiği ve araştırdığı bir diğer konu ise sevgilisi varmı? varsa kimdir? sorusunun cevabıdır. Güzel oyuncu bir dönem yakışıklı oyuncu Kubilay Aka ile birlikteliğiyle gündeme gelmiştir. Ancak çift ayrılmıştır.

Günümüzde ise Sinan Engin ve Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin ile sevgili oldukları sık sık magazin haber gündeminde yer almaktadır.

Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan güzel ismin instagram hesabı @miraydaner ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,4Milyon civarındadır. Ayrıca @miraay_daneer twitter hesabını da aktif bir şekilde kullanmaktadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz