Kubilay Aka

Kubilay Aka Show Tv ekranlarında yayınlanan Cam Tavanlar adlı dizi de Cem karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı oyuncu daha önce rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi ile adından söz ettirmiştir. Hayranları tarafından ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? sevgilisi kim? gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kubilay Aka Kimdir? Nereli?

1999 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu İstanbul doğumludur. Vermiş olduğu bir röportaj da aslen Adana’lı olduğunu belirtmiştir. Sinirli biri olmadığını ama sonuçta içinde bıçkın ve hırçın bir delikanlı olduğunu sözlerine eklemiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetim Bölümü mezunudur. Üniversite döneminde farklı bir eğitim almış olsa da daha sonra oyunculuk eğitimi de almıştır.

Üniversite mezuniyetinin ardından havaalanında çalışmaya başlamıştır. Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışırken Ozan Doğulu ve menajer Ufuk Ergin lounge kısmına giriş yapmış. O esnada Kubilay Aka ‘da işlemleri gerçekleştirmiş, Ufuk Ergin o sırada yaka kartından Aka’nın adını ve soyadını almış. 10 dakika sonra ise instagram hesabına bir mesaj gelmiş ve Vatanım Sensin adlı dizide Ali Kemal karakteri için deneme çekimlerine davet edilmiştir. Bir kaç deneme çekiminin ardından ise bu rolü almayı başarmıştır.

Hakkında Gerçekler:

1 – Tam bir evlilik adamıdır. İlerleyen yıllarda bir aile kurup çocuk sahibi olmak istemektedir.

2 – Romantik bir yapıya sahiptir, özel günleri unutmaz, arada küçük sürprizler yapmayı sever. Aslında romantiklik den değil de karşısındaki insanı mutlu etmeye çalışmaktadır.

3 – Planlı ve ileriye dönük ne yapacağını bilmenin kendisi için oldukça önemli olduğunu belirtmiştir. Atacağı adımın bir kaç adım sonrasını görmek istemektedir. Belirsizlik ve kararsızlık hoşuna gitmemektedir.

4 – Kariyerinde iki oyuncu ile birlikte rol almak isteyen Kubilay Aka hayalini, 1,5 sene gibi kısa bir sürede gerçekleştirmiştir. Halit Ergenç ile Vatanım Sensin dizisinde, Cem Yılmaz ile de Arif V 216 sinema filminde rol oynamıştır.

5 – Eski arkadaşları ile bağını hiç koparmamıştır. En büyük hobilerinden birisi de halı sahada futbol oynamak.

6 – Havaalanında çalıştığı esnada menajer Ufuk Ergin tarafından keşfedilmiştir.

Kubilay Aka Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.83 cm, kilosu 78, burcu ise boğa’dır. 2021 yılı itibariyle 26 yaşındadır. @kubilayakaa olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 2,1milyon civarındadır. İcon Talent oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Vatanım Sensin dizi setinde tanıştığı Miray Daner ile uzun bir birliktelik yaşamıştır. Ancak sevgilisi ile daha sonra ayrıldıkları haberleri magazin gündeminde yer almıştır. Günümüzde sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabı bilinememektedir.

Oynadığı sinema ve diziler:

Vatanım Sensin (Ali Kemal), Aşk 101 (Kerem), Arif V 216, Aşk Bu mu? Cam Tavanlar (Cem) ve Çukur (Celasun). İlk başrol sinema oyunculuk deneyimini Aşk Bu mu? adlı film ile gerçekleştirmiştir. İlk başrol dizi oyunculuğunu ise Cam Tavanlar adlı dizi ile yaşamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz