Mete Çubukçu

Mete Çubukçu Pasaport isimli programı sunmaya devam ediyor. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Mete Çubukçu Kimdir?

Mete Çubukçu sunucu, yazar ve gazeteci. Kuleli Askeri Lizesi mezunudur. Ancak 12 Eylül 1980 tarihi sonrasında Kara Harp Okulu’ndan ayrılmıştır. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur.
mete cubukcu3
Gazetecilik Kariyeri:

1986 senesinde gazetecilik mesleğine başlamıştır. Ardından Karacan Yayınları ve Nokta dergisinde çalışmış, 1992 senesinden bu yana ise televizyoncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kanal 6, ATV ve Star TV kanallarında çalışan Çubukçu, günümüz itibariyle NTV Haber Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. NTV ekranlarında yayınlanan Pasaport isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca Cuma günleri Kayıttayız isimli Radyo programı ile de mikrofon başına geçmektedir.

Çubukçu, Afganistan, Filistin, Bosna Hersek, Azerbaycan, Irak, Kosova, Çeçenistan, Cezayir, Lübnan, gibi dünyanın birçok kriz ve savaş bölgesinde gazetecilik yapmış bir isimdir. Başta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere birçok kuruluştan ödül almıştır.

Uzmanlık alanları olan savaş gazeteciliği ve Ortadoğu konusunda üniversiteler ve farklı kurumlarda konferans vermiştir.

Birikim dergisi, Birgün gazetesi, Radikal 2, NTVMSNBC haber sitesi ve Post Ekspress’te yazan Çubukçu’nun farklı gazete, dergi ve kitapta sayısız röportajı ve makalesi yayımlanmıştır.

Televizyon haberciliği konusunda ders veren Mete Çubukçu’nun, Bizim Filistin isimli kitabı Metis Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

NTV ekranlarında yayınlanan Pasaport isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca Cuma günleri Kayıttayız isimli Radyo programı ile de mikrofon başına geçmektedir.

Mete Çubukçu Nereli?

Mete Çubukçu Aydınlıdır. Aslen Aydın’lı ancak Kocaeli Gebze doğumludur.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımdan da anlaşılacağı üzere Nohut isminde bir kedisi vardır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz