Mesut Toprak

Mesut Toprak başarılı iş hayatı ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, wikipedia, hayatı ve biyografi bilgileri.

Mesut Toprak Kimdir?

Mesut Toprak iş insanı, girişimci, yatırımcı. Lise döneminde ticaret ile ilgilenmeye başlamış ancak eğitim ile birlikte sürdürmemiş ve eğitimine ara vermiş ticaret hayatına ağırlık vermiştir. İş hayatına 1972 senesinde İstanbul, Sultanhamam’da çalışarak başlamıştır. 5 sene kadar farklı firmalar da çalışan Toprak, daha sonra 1977’de Sultanhamam’da kendi şirketini kurmuştur. 1987 senesine kadar ihracatçılara ve Anadolu’da pek çok firmaya mal satmış, 1989 senesine kadar kumaş ticaretini sürdürmüştür. 1989 senesinde Tayteks isimli firmayı kuran Toprak, hazır giyim sektörü ile iş hayatına devam etmiştir.

Mesut Toprak Nereli?

Mesut Toprak aslen Malatya’lıdır, ancak doğma büyüme İstanbul.

Mesut Toprak Kaç Yaşında?

Mesut Toprak 64 yaşındadır. Doğum terihi 1959, doğum yeri Malatya.
Mesut Toprak1

Mesut Toprak Ne İş Yapıyor? Serveti, Şirketleri

Mesut Toprak 1995 senesinde Çorlu’da fabrikasını kurmuş, 2001 senesinde ise Bolu’da faal olan Yeni Dünya Tekstil Şirketi’ni satın almıştır. 2003 senesinde İstanbul Beylikdüzü’nde Taypa’ya üretime geçirmiş ve ilerleyen süreçte Gayrimenkul sektöründe faal olan Astay isimli firmayı kurmuştur. Bir süre sonra İstanbul Four Seasons Otellerini de satın almıştır.

Başarış iş adamı, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ayrıca TOBB Turizm Meclisi Başkanı’dır.

Günümüz itibariyle 2500’den fazla çalışan işçiye istihdam sağlamaktadır.

Mesut Toprak’ın şirketlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Ralph Lauren
H&M
Polo Jeans
Nautica
Timberland
Şirketleers
Esprit
Dockers
Next
Marks&Spencer
Levi’s

Toplam da 70 Milyon Dolar ciro ve 55 Milyon dolarlık ihracat yapan şirketler grubu sahibidir.

Oğlu Osman Hulusi Toprak 4 Mart 2013 tarihinde iş adamı Fuat Tosyalı’nın kızı Şeyda Tosyalı ile evlenmiştir. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şahitliğini yapmıştır. Ayrıca nikah şahitliğinde Sadullah Ergin, Ahmet Davutoğlu, Zafer Çağlayan, Mehmet Müezzinoğlu, Egemen Bağış ve Muammer Güler gibi siyasi isimler de yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz