Merih Dilber

Merih Dilber rol aldığı Andropoz isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Merih Dilber Kimdir?

Merih Dilber oyuncu ve tiyatrocu. Ankara TED Koleji mezunudur. Melissa Dilber isminden bir ikiz kardeşi vardır. Stella Adler Studio of Acting, NY’de 3 sene profesyonel konservatuvar eğitimi almıştır. Mezuniyetin ardından, New York’ta günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda başarı ile sahne almıştır.

Columbia MFA yönetmen öğrencileri ile işbirliği yapan Dilber, sahnede Bakhai gibi klasik oyunlar sergilemiş, Baumann Centre, NY’de Claudia Macaroni’nin orjinal oyunu As We Let Go’da oynamıştır.

2021 senesinde Emmy ödüllü cast direktörü Louise Kiely tarafından ikiz kardeşi Melissa Dilber ile oyuncu kastına dahil edilmiştir. Emmy ödüllü oyuncu yönetmeni Louise Kiely tarafından BBC3’te yayınlanan Wrecked ve son olarak Netflix platformunda yayınlanan Andropoz isimli diziler de rol almıştır.

En son rol aldığı Andropoz adlı dizi de kardeşi Melissa Dilber’in yanı sıra, Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp, Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Doğa Zeynep Doğuşlu Ergin Torun da rol almıştır.

Melissa Dilber Boyu

Melissa Dilber boyu 1.70 cm’dir.

Melissa Dilber Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Melissa Dilber 25 yaşındadır. Doğum tarihi 7 Ekim 1997, burcu ise terazi’dir.

Güzel isim resmi instagram hesabını @merih_meymi olarak kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz