Meltem Dikmen Caniklioğlu

1

Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Meltem Dikmen Caniklioğlu 1962 yılında Kastamonu’da dünyaya gelmiştir.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans ve Doktora, Dokuz Eylül üniversitesinde Doçent ve Profesörlük ünvanını almıştır.

Kitapları;

Anayasal Devlette Meşruiyet, Sivil Toplum ve Türkiye Demokrasisindeki İzdüşümleri, Anayasa Arayışları ve Türkiye, Liberalizm 1, 2, Anlamı, Kapsamı ve Sınırlarıyla Temel Haklar ve Anayasalarımız, Çağdaş Demokrasi ve Çağdaş Devlet Üzerine Düşünceler ve Seçim Sistemlerinin Siyasal İstikrarın Oluşmasındaki Rolü.

1 Yorum

  1. Bu sene kendisinden Hukuk Başlangıcı ve Anayasa Hukuku derslerini aldığım, gerek eğitimci yönü, gerek insanî yönü örnek teşkil eden güzel insan. Derste yalnızca dersi değil, insanlığı ve hayatı da öğreten; iyi bir hukukçu nasıl olur sorusuna varlığı ile cevap veren bir insan. Noksanlıklara karşı sivri diliyle en ön safta yer alan, iyiliğin ve doğruluğun da her daim yanında duran hakkaniyetli birisi. Eğitim hayatımın kendisiyle kesişmesi benim için büyük bir şans.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz