Mehmet Cem Yiğit

1

1991 yılında Samsun’da doğan Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli birimlerde görev almıştır. Lisans eğitimini 2016 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi’nde tamamlamış, yüksek lisans eğitimini 2016 – 2018 yılları arasında İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Yüksek lisansını “Bireylerde Benlik Saygısı ve Cinsel Özyeterlilik İlişkisinde Bilişsel Çarpıtmaların Rolü” adlı tez başlığı ile tamamlamıştır. 2018 yılında açtığı Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Danışmanlık Ofisi’nde danışanlarıyla bir araya gelmiştir.

Memleketi olan Samsun’da bir süre danışanlarına hizmet verirken aynı zamanda çeşitli sosyal derneklerde ve çalıştaylarda görev almış birçok sosyal projeye imza atmıştır. 2019 yılından bu yana İstanbul’da kendi ofisinde danışanlarına hizmet vermekte, bireysel terapi, evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi alanlarında çalışmalarını yürütmektedir. Aynı zamanda ekibiyle birlikte çeşitli kurum & kuruluşlar için Kurumsal Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, Samsun Özel Meva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, İstanbul Np Beyin, Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde görev almıştır. Aynı zamanda Hürriyet ile kendi alanında yazdığı yazıları paylaşmaktadır. İletişim bilgileri, çalışmaları ve hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://mcemyigit.com.tr

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz