Uğur Vergili

Uğur Vergili iş dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında merak edilenler, kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğur Vergili Kimdir?

Uğur Vergili Başkent İnşaat sahibi, iş insanı, müteahhit ve girişimci. Başkent İnşaat sahibi iş hayatını sürdürmektedir. Vergili, Gossipmag Business Dergisi’nin Çırağan Sarayında 2021 yılında düzenlediği ödül töreninin de ana sponsor olmuştur. Etkinlikte yılın en iyi inşaat firması ödülünü ünlü sanatçı Hande Yener’den almıştır.
ugur vergili1
Özellikle son dönemde yaşanan deprem felaketinin ardından, Kahramanmaraş ve 10 ilin etkilendiği deprem nedeni ile, depremzedeler için 11.5 milyon TL yardım bağışı yaparak gündeme gelmiştir. Ayrıca Türkiye Tek Yürek Bağış Kampanyasına tek mal varlığın dediği otomobilini bağışlayan oyuncu Ferdi Sancar’ın 1998 model aracını satın almıştır. Ardından yayına bağlanmış ve Ferdi kardeşimin arabasını almakla başlayayım, ama arabası da onda kalsın diyerek hem satın almış, hem de arabayı geri iade etmiştir.

Başkent İnşaat olarak depremzedeler için 9 milyon lira, kızı Asude Naz için 1 milyon lira, oğlu Said için de 1 milyon lira toplam 11.5 milyon lira bağış yapmıştır.

Uğur Vergili Nereli?

Uğur Vergili Samsun’ludur. Aslen baba tarafından Samsun Samsun’un Vezirköprü İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Vezirköprü’de dünyaya gelmiştir.

Başkent İnşaat’ın projeleri arasında Işıltılı Evler, Golden Arch Hotel & Resort, AslıNaz Konakları Silivri, Eye of İstanbul, Işıltılı Evler Sancaktepe ve Başkent Tower gibi pek çok proje bulunuyor.

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un da Vergili’nin yapmış olduğu Silivri AslıNaz Konakları’nda deniz manzaralı daireleri bulunmaktadır. En son Silivri ASLINAZ konakları’nda da SİSMİK İZALATÖR kullanma kararı aldıklarını açıklamıştır.

Resmi instagram hesabı @ugurvergili ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz