Nebahat Çehre

Nebahat Çehre Türk televizyon dünyasının uzun yıllardır başarılı oyunculuk kariyerini sürdüren nadir isimlerinden birisidir. Hayranları tarafından ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Sizler için hakkında derlediğimiz tüm detaylı bilgileri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nebahat Çehre Kimdir?

Nebahat Çehre oyuncu, tiyatrocu ve eski Türkiye Güzeli. Ailesi o henüz 5 yaşında iken ailesi İstanbul’da göç etmiştir. Annesi Müzeyyen Çehre, babası ise İzzet Çehre’dir. Orhan Çehre isminde bir erkek kardeşi vardır. 4 çocuklu bir ailenin tek kız çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Oyunculuk öncesinde fotomodel ve mankenlik yapmış ilerleyen süreçte oyunculuk tekliflerini değerlendirmiş ve kariyerine oyuncu olarak devam etmiştir.

Nebahat Çehre Nereli?

Nebahat Çehre Samsun’ludur. Baba tarafından aslen Laz kökenli olduğu belirtilen usta oyuncu anne tarafından ise Gürcü’dür. 1944 yılının Mart ayında Samsun’da doğmuş, 1949 senesinde, 5 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

Nebahat Çehre Hangi Yıl Türkiye Güzeli Seçildi?

Nebahat Çehre henüz 15 yaşında iken, 1959 senesinde katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye Güzeli seçilmiştir. Uzun süre mankenlik ve fotomodellik yapmış daha sonra oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İlk sinema oyunculuk deneyimini ise 1961 senesinde Yaban Gülüm isimli film ile gerçekleştirmiştir.
nebahat cehre6

Nebahat Çehre Neden Çocuğu Yok?

Nebahat Çehre’nin genellikle neden çocuğu olmadığı hayranları tarafından büyük merak konusu olmuştur. Bu konu hakkında ise bir açıklama yapmıştır. Çocuğu olmamasının sebebinin kariyer ile ilgili olmadığını belirtmiştir. Babasını çok küçük yaşlarda iken yitiren güzel isim, prensip olarak çocuk yapmadığını dile getirmiştir.

Nebahat Çehre Evlilikleri:

Nebahat Çehre hayatı boyuncu iki evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğini Türk sinema dünyasının usta oyuncularından merhum Yılmaz Güney ile 30 Ocak 1967 tarihinde yapmıştır. Bir dönem sahne de alan güzel oyuncu Yılmaz Güney ile ayrıldıktan sonra, ikinci evliliğini Yavuz Demir ile gerçekleştirmiştir. Yılmaz Güney ile evliliği 1 yıl sürmüştür. Evliliğinden üç sene önce 1964’de Yılmaz Güney ile birlikte Kamalı Zeybek filminde oynamıştır. 1980 senesinde, bestesi Sezen Aksu’ya ait Büklüm Büklüm şarkısını seslendirmiş, sesi ile de herkese kendisini hayran bırakmıştır.

Nebahat Çehre Boyu, Yaşı:

Nebahat Çehre Doğum tarihi 78 yaşında ve 1.66 boyundadır. Doğum tarihi 15 Mart 1944, burcu ise balık’tır.

Resmi instagram hesabını @nebahatcehre kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1m civarındadır. Selçuk Kaya Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.
nebahat cehre2
Gençlik Sırrı Nedir?

Nasıl genç kalıyor, gençlik sırrı nedir sorusuna hayranları için cevap vermiştir. Yıllara meydan okuyan güzel oyuncu hayatı boyunca hiç bir zaman cilt bakımı yaptırmamıştır. Doğallıktan yana’dır. Sabahları uyandığında yüzünü yıkayıp bir süre kurulamadığını, hayatında üç beyazın olmadığını, un, tur ve şeker. Az yediğini, rejim yapmadığını ve aç karnına mutlaka ılık limonlu bir su tükettiğini sözlerine eklemiştir.

Nebahat Çehre Dizileri:

Geçmişten günümüze sayısız sinema filminde rol almıştır. Yeni nesil gençlik ise onu rol aldığı diziler ile tanımıştır. İşte oynadığı bazı dizilerin listesi.

Yedikuleli Mihriban – 1992
Yeni Hayat (Asya Zeren) 2001
Derman Bey (Ela) 2001
Kardelen – 2002
Yeşilçam Denizi – 2003
Zalim – 2003
Yadigar – 2004
Haziran Gecesi (Kumru) 2004
Candan Öte (Nihan Özüm) 2006
Aşk-ı Memnu (Firdevs Yöreoğlu) 2010
Muhteşem Yüzyıl (Valide Hafsa Sultan) 2011
A.Ş.K (Neslihan Vural) 2013
Son Aşk – 2013
41 Kırkbir – 2013
Kara Para Aşk (Zerrin Denizer) 2014
Yuvamdaki Düşman (Olcay) 2018

Nebahat Çehre Yavuz Demir Kimdir?

Yavuz Demir ile 1976 yılında evlenmiş evliliği 1979 yılında son bulmuştur. Yavuz Demir, Galatasaray takımında uzun süre basketbol oynamıştır. Eski Milli Basketbolcu aynı zamanda iş adamı’dır. Güzel oyuncu, Yavuz Demir’in 3. eşi’dir. Yavuz Demir hayatı boyunca 5 evlilik gerçekleştirmiştir. 2006 senesinde iki tedavi gördüğü kanser rahatsızlığı sebebi ile hayata gözlerini yummuştur. Naaşı, İstanbul Teşvikiye Camii’nde kılınan namazın ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Nebahat Çehre Seslendiren (Gülen Karaman) Kimdir?

Uzun yıllardır sesine aşina olduğumuz Gülen Karaman senelerdir tiyatro ve dizilere sesi ile büyük katkıda bulunmaktadır. Muhteşem Yüzyıl, Aşk-ı Memnu ve Haziran Gecesi dizilerinde usta oyuncuyu seslendirmiştir. Bu konu hakkında, ben sesimle, Nebahat hanım da görüntüsü ile oynuyor, açıklamasında bulunmuştur.
nebahat cehre3
Rol aldığı bazı sinema filmleri ise.

Yaban Gülü, Acı Hayat, Aşk Bekliyor, Esir Kuş, Gümüş Gerdanlık, Kanun Kanundur, Memnu Meyva, Meçhule Gidenler, Sevimli Serseri, Barut Fıçısı, Bize mi Numara, Çiçeksiz Bahçe, İki Vatanlı Kadın, Güneşteki Leke, Kahreden Gençlik, Gülüm, Para=Dolar, Kanlı Ocak ve Çirkin Kral Efsanesi.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz