Manuş Baba

Manuş Baba son dönemlerde müzik severlerin en fazla merak ettiği isimler arasında yer almaktadır. Gerçek ismi ile Mustafa Özkan hakkında bilinmeyenler, merak ettikleriniz ve kısaca hayatı. Kaç yaşında? evlimi? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? ve doğum yeri gibi bir çok sorunun cevabı.

Manuş Baba Kimdir?

Manuş Baba şarkıcı, müzisyen, söz yazarı ve bestecidir. Uzun yıllardır müzik dünyasında farklı tarzı, duruşu ve kimliği ile başarılı müzik kariyerini sürdürmektedir. 1996 yılının bahar aylarında ailesi ile birlikte Antalya’ya yerleşmiştir.

Barbaros İlköğretim Okulu ardından Antalya Gazi Lisesi’ni bitirmiş bu dönemde babasının kendisine aldığı gitar ile müziğe adım atmıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur.

Manuş Baba Nereli?

Manuş Baba aslen baba tarafından Diyarbakır’lıdır. 1986 yılının Aralık ayında Mersin Tarsus’ta doğan ünlü sanatçı, babasının mevsimlik işçi olarak Tarsus’ta bulunması nedeni ile Tarsus’ta doğmuştur.

Manuş Baba Kaç Yaşında? Boyu

Manuş Baba 37 yaşında ve 1.82 boyundadır. Burcu ise yay’dır.

Manuş Kelimesinin Anlamı Nedir?

Manuş kelimesinin anlamı çok fazla merak edilmektedir. Ünlü sanatçı bu sorunun cevabını ise bir röportaj’da şu şekilde açıklamıştır; anneannesinin kendisine çocukluk döneminde Manuş diye seslendiğini anlamının ise güzel çocuk olduğunu dile getirmiştir. Manuş’un yanında baba kelimesini kullanmasını ise, bebeklik çağında dilinden ilk dökülen kelime olmasıdır..

Birçok parçaya cover yapmış ve youtube üzerinden müzik severlerin beğenisine sunmuştur.

Manuş Baba Gerçek İsmi Nedir?

Manuş Baba’nın gerçek adı Mustafa Özkan’dır.

Albümleri, şarkıları;

2016 yılında Aşkın Kederi, 2017 yılında Dönersen Islık Çal ve Değmez. 2019 yılında ise İki Gözümün Çiçeği isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. 2018 yılında ünlü sanatçı Nazan Öncel ile Kimler Gelmiş şarkısına düet yapmıştır.

Özellikle Dönersen Islık Çal, Eteği Belinde, Sevda, Evlerinin Önü Yonca, Haberin Var Mı?, Derin Derin Sevdalara Dalarsın, Değmez, Gitme, Gülcemal, Geceler Kara Tren ve İstanbul şarkılarını Youtube üzerinden yayınlamış ve binlerce müzik severin kalbini fethetmiştir.

20 Ekim 2017 tarihinde netd müzik etiketi ile hazırladığı Dönersen Islık Çal isimli şarkısına klip çekmiştir. Kısa sürede 30 Milyon civarında izlenme rekoruna ulaşmıştır.

3 Mart 2019 tarihinde Youtube video sitesini eklenmiş olan İki Gözümün Çiçeği isimli şarkısı ise 10 milyon civarında izlenmeye ulaşmıştır. Resmi instagram hesabı @manusbaba ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 454bin civarındadır. Ayrıca aynı kullanıcı isimli twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 62,4bin civarındadır.

Bekar olan ünlü Manuş Baba ‘nın günümüzde sevgilisi ile ilgili bir çok arama mevcuttur. Ancak özel hayatını gizli yaşamayı tercih ettiği için bu konu ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Bu Havada Gidilmez, Eteği Belinde, Dönersen Islık Çal, Sevda, Evlerinin Önü Yonca, Aşkın Kederi, Değmez, Yana Yana, Haberin Var mı? Ben Sana Vurgunum, Vay, Yine mi Keder? Gitme, Beni Düşünme ve Geberiyorum isimli şarkıları Youtube üzerinden ciddi izlenme sayılarına ulaşmıştır.

Bir Tek Sensin İçimde, Ah Gelemem Ki, Sallaya Sallaya, Hasret Kapısı, Beni Düşünme, Cümle Alem, Düğün ve Yana Yana isimli şarkılar İki Gözümün Çiçeği isimli albüm şarkılarıdır.
Başarılı sanatçının medya, galeri, resim, albüm ve konser gibi merak edilen bilgilerine resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.manusbaba.com

10 Yorumlar

  1. Bu toplum ne verirsen yer. Manuş da yamuş da; yumoş da nonoş da.
    Toplum “ne” için yaşıyor? Bu sorunun yanıtı Manuşların üremesini açıklar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz