Manuş Baba

Manuş Baba son dönemlerde müzik severlerin en fazla merak ettiği isimler arasında yer almaktadır. Gerçek ismi ile Mustafa Özkan hakkında bilinmeyenler, merak ettikleriniz ve kısaca hayatı. Kaç yaşında? evlimi? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? ve doğum yeri gibi bir çok sorunun cevabı.

1986 yılının Aralık ayında Mersin Tarsus’ta doğan Manuş Baba, 2019 yılı itibariyle 33 yaşındadır. Babasının mevsimlik işçi olarak Tarsus’ta bulunması nedeni ile Tarsus’ta doğmuş 1996 yılının bahar aylarında ailesi ile birlikte Antalya’ya yerleşmiştir. 20 seneden fazla bir süredir yaşantısını Antalya’da sürdüren Manuş Baba’nın boyu 1.82 cm, burcu ise Yay’dır. Ünlü sanatçı baba tarafından aslen Diyarbakır‘lıdır.

Manuş Baba eğitim durumu, mezuniyeti;

Barbaros İlköğretim Okulu ardından Antalya Gazi Lisesi’ni bitirmiş bu dönemde babasının kendisine aldığı gitar ile müziğe adım atmıştır.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur.

En fazla merak edilen sorulardan bir tanesi’de Manuş kelimesinin anlamı’dır. Mustafa Özkan bu sorunun cevabını ise bir röportaj’da şu şekilde açıklamıştır; anneannesinin kendisine çocukluk döneminde Manuş diye seslendiğini anlamının ise güzel çocuk olduğunu dile getirmiştir. Manuş’un yanında baba kelimesini kullanmasını ise, bebeklik çağında dilinden ilk dökülen kelime olmasıdır..

Birçok parçaya cover yapmış ve youtube üzerinden müzik severlerin beğenisine sunmuştur.

Albümleri, şarkıları;

2016 yılında Aşkın Kederi, 2017 yılında Dönersen Islık Çal ve Değmez. 2019 yılında ise İki Gözümün Çiçeği isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

Özellikle Dönersen Islık Çal, Eteği Belinde, Sevda, Evlerinin Önü Yonca, Haberin Var Mı?, Derin Derin Sevdalara Dalarsın, Değmez, Gitme, Gülcemal, Geceler Kara Tren ve İstanbul şarkılarını Youtube üzerinden yayınlamış ve binlerce müzik severin kalbini fethetmiştir.

20 Ekim 2017 tarihinde netd müzik etiketi ile hazırladığı Dönersen Islık Çal isimli şarkısına klip çekmiştir. Kısa sürede 30 Milyon civarında izlenme rekoruna ulaşmıştır.

3 Mart 2019 tarihinde Youtube video sitesini eklenmiş olan İki Gözümün Çiçeği isimli şarkısı ise 10 milyon civarında izlenmeye ulaşmıştır.

Bekar olan ünlü sanatçının günümüzde sevgilisi ile ilgili bir çok arama mevcuttur. Ancak özel hayatını gizli yaşamayı tercih ettiği için bu konu ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Bu Havada Gidilmez, Eteği Belinde, Dönersen Islık Çal, Sevda, Evlerinin Önü Yonca, Aşkın Kederi, Değmez, Yana Yana, Haberin Var mı? Ben Sana Vurgunum, Vay, Yine mi Keder? Gitme, Beni Düşünme ve Geberiyorum ismili şarkıları Youtube üzerinden ciddi izlenme sayılarına ulaşmıştır.


Son olarak müzik severlerin beğeni ile dinlediği Eteği Belinde isimli şarkının videosu;

10 Yorumlar

  1. Bu toplum ne verirsen yer. Manuş da yamuş da; yumoş da nonoş da.
    Toplum “ne” için yaşıyor? Bu sorunun yanıtı Manuşların üremesini açıklar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz