Lilya İrem Salman

3

Lilya İrem Salman Kardeşlerim Talya karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Lilya İrem Salman Kimdir? Nereli?

1999 yılında dünyaya gelen güzel isim Fettah Tamince Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’nde okumuştur. Ardından Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini Atv ekralarında yayınlanan Kardeşlerim isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Talya karakterine hayat vermiştir. Kardeşlerim isimli dizi de Lizge Cömert, Halit Özgür Sarı, Kaan Sevi, Çağla Şimşek, Damla Su İkizoğlu ve Celil Nalçakan gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Lilya İrem Salman Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.65 cm, kilosu 58, göz rengi mavi, saç rengi ise sarı’dır. Doğum tarihi gün ay ve yıl olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. 2021 yılı itibariyle yaşı 22’dir.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren güzel oyuncu aslen Artvin, Arhavi’lidir. Bazı kaynaklara göre İstanbul doğumludur. Resmi instagram hesabı @Lilyairem ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 67,5bin civarındadır. Bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Erdem Güney oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Oynadığı diziler:

2021 – Kardeşlerim Dizisi (Talya)

3 Yorumlar

  1. Merhaba Lilya abla nasilsin. Seni çok seviyorum. Ben senin hayraninim. Talya karakterini çok iyi canlandiriyorsun Talya benim favori karakterim. Umarim buraya cevap yazarsin. Seni seviyorum.;-)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz