Kubilay Karça

Kubilay Karça hakkında müzik severler tarafından bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Kasım ayında aslen Eskişehir, Sivrihisar’da dünyaya gelmiş, .. burcudur. İlköğretim eğitimini Sivrihisar’da tamamlamış daha sonra eğitim hayatına Eskişehir’de devam etmiştir. Ali Güven Mesleki Lisesi ve Teknik Anadolu Lisesi ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünde eğitim görmüştür.


Dünyaca ünlü rap sanatçısı Eminem’i dinleyerek büyümüş ilerleyen süreçte ise dinlemekten çok kendi çabaları ile bir şeyler üretmeye karar vermiş ve Lise döneminde iken amatör demo kayıtlarını yapmıştır. Lise eğitimi sürecinden sonra eğitimi için bir süre ara verse de ilerleyen dönemde tekrar müziğe dönüş yapmış ve Kumpas isimli ilk single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Kısa sürede 1 Milyon izlenme oranına ulaşmayı başarmıştır.

Kubilay Karça 2019 yılında ise ünlü isim Şehinşah ile birlikte hazırladığı Kıskanç isimli parça ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. 25 Ocak 2015 tarihinde Organize İşler isimli albümü çıkardı. Albümdeki şarkıların tamamı kendisine aittir.

En son ise Berk Coşkun ile birlikte Daha Yeni Başladı isimli parçayı seslendirmiş ve müzik hayatına hızla devam etmiştir. Maalesef çok merak edilen sevgilisi kim? boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz