Kahraman Tazeoğlu

Kahraman Tazeoğlu aslen nereli? kaç yaşında? Kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen yazar Kahraman Tazeoğlu 2001 senesinden beridir bir çok kitabın yazarlığını yapmıştır. Kalabalık ve yoksul bir ailede yetişmiştir. Aslan burcudur.

İstanbul Cevizli Semti’nde yetişmiş ardından ailesi ile birlikte Fenerbahçe’ye taşınmışlardır bu taşınma ile Fenerbahçe taraftarı da olan ünlü yazar bir anısında 6 yaşında iken Fenerbahçe maçına gittiğini ve maçta şapkasını çaldırdığını halen şapkasına üzüldüğünü anlatmıştır.

19 yaşında radyo yayın hayatına başlayan yazar 12 Eylül ihtilalinden sonra Kenan Evren lisesi olan eski Kadıköy lisesinde okumuştur. Kahraman Tazeoğlu baba tarafından aslen Bayburt, anne tarafından ise aslen Ordu’ludur. Evlimidir sorusunun yanıtı ise evli değildir.

Kahraman Tazeoğlu yazarlık hayatı, kariyeri;

1980’li senelerin sonlarına doğru şiir yazmaya başlamıştır. O dönemden itibaren yazdıklarını bir defterde toplamaya başlamış, 1993 senesinde Radyoculuk yapmaya başlamış ve mikrofon başına geçmiştir. Yerel, Bölgesel ve Ulusal Radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu, şiir programı, haber spikerliği ve Program Yönetmenliği yapmıştır. İlk kitabını 2001 yılında seni içimden terk ediyorum ismi ile okur severlerle buluşturmuştur. Şiir ile başladığı edebiyat yolculuğu, roman, deneme ve hikaye kitapları ile devam etmiştir. Usta yazar bugüne kadar başta üniversiteler olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşlardan ödüller almıştır.

22 senelik bir radyo geçmişine sahiptir. Facebook’ta 4 Milyon civarında takipçisi bulunan Kahraman Tazeoğlu’nun instagram sosyal medya hesabında ise takipçi sayısı 2018 yılı itibariyle 891 Bin civarındadır. Son olarak aşk hayatı ile ilgili ise romantik bir adam değilim diye bir röportaj’da duygularını dile getirmiştir.

Yazmış olduğu bazı kitaplar;

Araz – Mavi Ev, Furkan & Allah’a Emanet Ol, Kıyısızlar – Kayıp Yüzyılın Prensesi, Bambaşka – Başka, Başka & Ayrılık Ayrı Aşk Bitişik Yazılır, Susacak Var, Eyvallah & Araz’dan Kayra’ya Aşk Fısıltıları, Aşkta Kal, İki Söz, Mor, Simru, Bukre, Yaralı, Bukre Kalp, Kaptanın Aşk Defteri, Mavi Ada Mektupları, Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi, Seni İçimden Terk Ediyorum. Beni Susarken Bölme, Tutsak Mektuplar, Araz: Aşka, Rüzgara, Ayrılığa, Zamana ve Vazgeçtim.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz