Kadir Polatçı

Kadir Polatçı ekranların sevilen isimlerindendir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yakışıklı oyuncu Kadir Polatçı 1988 yılının Eylül ayında İstanbul Bahçelievler’de dünyaya gelmiş, Terazi burcudur. Uzun yıllardır spor ile iç içedir. 7 yaşında futbol ile Bahçelievlerspor kulubünde spora başlamış, ardından Beşiktaş’a transfer olmuştur. Beşiktaş’ta çok iyi bir yere gelmiş, minik takımın kaptanlığını üstlenmiştir. O dönemde amcasının oğlu, Aydın Polatçı’nın güreşte Olimpiyat Şampiyonu olması ile güreşçi olmaya karar vermiştir. Futbolu hemen bırakmış ve babasınında desteği ile güreşe başlamış, 3 ay sonra İstanbul şampiyonluğu yaşamıştır. Ardından 8 kez İstanbul, 3 kez de Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca Uluslararası Zafer turnuvalarında şampiyonluklar kazanmıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu mezunudur.

Bugüne kadar Arka Sıradakiler, Aşkın Zamanı, Arka Sokaklar, Kardeş Payı ve Küçük Esnaf gibi projelerde rol almıştır. Oyunculuk öncesinde bir salonu işletmecisi olarak iş hayatını sürdürmüştür.

Ekran severler tarafından ise özellikle Kardeş Payı dizisinde canlandırdığı Deniz karakteri ile tanınmıştır. Dizide Hayret Edersin repliği ve Feyza’nın aşık olduğu yakışıklı rolünü canlandırmıştır. Oyunculuğa başlaması ise; bir gün cafe’de otururken Ahmet Kural ile tanışmıştır. Ardından deneme çekimlerine çağrılan Kadir Polatçı kısa sürede bir çok projenin içerisinde yer almıştır. Başarılı oyuncu baba tarafından aslen Sivas’lıdır. Boyu 1.90 cm, kilosu ise 80’dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz