Ahmet Kural

Ahmet Kural hakkında her şey. Kimdir? kaç yaşında? nereli? evli mi? sevgilisi kim? boyu, kilosu. Oynadığı diziler ve filmler. Kısaca hayatı, biyografisi.

1982 yılında dünyaya gelen Ahmet Kural, İşler Güçler dizisi ardından Kardeş Payı dizisi, Düğün Dernek Sinema filmi gibi bir çok projede rol alarak hayranlarının karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Babası Emniyet Müdürü olarak Kütahya’da görev yapmış Ahmet Kural ise o dönemde Kütahya’da dünyaya gelmiş, baba tarafından aslen Ankara’lıdır. Pınar Kural Çelebioğlu isminde bir kız kardeşi vardır. Annesi Sema Hanım, babası ise Mesut Bey’dir. Ablası konservatuvarda okumuş Ahmet Kuralda ablasının etkisi ile oyuncu olmaya karar vermiştir. Lise döneminde tiyatro çalışmalarına katılmış ardından Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü bitirmiştir.

Bilkent Üniversitesinde ise master yapmıştır. Üniversite döneminde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Ahmet Kural bugüne kadar Fikrimin İnce Gülü, Evimin Erkeği, Gazi, Kahramanlar, Bir Bulut Olsam, Ramazan Güzeldir, Çalgı Çengi, Memleket Meselesi, Elde Var Hayat, Üsküdara Giderken, Behzat Ç, İşler Güçler, Düğün Dernek, Kardeş Payı, Oflu Hocanın Şifresi, Hayatımın Aşkı gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Uzun süre medyada şarkıcı Sıla ile birlikteliğiyle gündeme gelmiş 2018 yılında bu birliktelik son bulmuştur.

2023 yılında Avukat Çağla Gizem Çelik ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz