Kadir Çöpdemir

0

Kadir Çöpdemir televizyon ekranlarının usta isimlerindendir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, rol aldığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılının Eylül ayında dünyaya gelen usta oyuncu Kadir Çöpdemir aslen Elazığ doğumludur. Babasının bir şeker fabrikasında çalıştığı dönemde fabrikanın lojmanında doğmuştur. 2 ablası vardır, annesinin ismi Ayşe babasının ismi ise Sıtkı Çöpdemir’dir. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olmuştur. Gerçek ismi Abdülkadir Geylani Çöpdemir’dir. Rahmetli babasının Kadiri Dervişi olduğunu, isminin oradan geldiğini, babasının gülerek belki öteki tarafta isminden yırtarsın dediğini bir röportajında dile getirmiştir.

Kadir Çöpdemir kariyeri;

Süper FM’de sesini duyurmayı başaran usta oyuncu, özellikle Ekmek Teknesi isimli dizide Kirli karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Türkiye’nin ilk özel radyosu Süper FM’in ilk DJ (disc-jokey)’i olarak ismini duyuran radyocu olmuştur. Uzun seneler Maksat Muhabbet isimli programı Süper FM, Klas FM ve Roket FM gibi radyolarda başarı ile devam ettirmiştir.

NTV ekranlarında Beyazıt Öztürk ile birlikte, Biri Bana Anlatsın adlı programı sunmuş, 2007 senesinden itibaren yine NTV’de Demet Akbağ ile birlikte, “Hiç Bunları Kendine Dert Etmeye Değer mi?” isimli talk show’u sundu. Devamında ATV ekranlarında Cumartesi geceleri 12’den sonra “Maksat Muhabbet” adlı talk Show Programını hazırlayıp sundu. 2010 yılından Mart ayında, TRT Haber ekranlarında Söz Milletye isimli sokak röportajları programını ve yine TRT’de “Kadir Çöpdemir Koptu Geliyor” adlı talk-show programı hazırlayıp sundu. 13 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ise Beşiktaş takımının eski yıldız futbolcusu, Pascal Nouma ile beraber Metro FM de Aragaz adlı radyo programı sunmaya devam etti.

En son 2017 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kolaysa Sen Yap isimli yarışma programını Kadir Çöpdemir sunmuştur.

Günümüze kadar bir çok program, röportaj ve talk show için kamera karşısına geçmiş, bir çok sinema ve dizide oyuncu olarak yer almıştır.

Rol aldığı sinema ve diziler;

2002 – Ekmek Teknesi (Kirli)
2004 – Öteki Türkiye’de Bir Cumhurbaşkanı
2005 – Deli Duran (Deli Duran)
2005 – Kızma Birader (Osman – Alaturka Kardeş)
2006 – Sınav (Rahmi Genis)
2007 – Fesupanallah (Tırtıl Necmi)
2007 – Amerikalılar Karadeniz’de 2 (Muhittin)
2008 – Aşk Yakar
2009 – Türkler Çıldırmış Olmalı (Şaman)
2010 – Halil İbrahim Sofrası (Berber Nuri)
2011 – Avrupa Avrupa (Muhtar Hıdır)
2014 – Şimdi Onlar Düşünsün
2014 – Manda Yuvası
2014 – Mihrap Yerinde (Maksut)
2015 – Aşk Nerede?
2016 – Yolsuzlar Çetesi
2016 – Bahtiyar Bahtıkara (Bahtiyar Bahtıkara)
2016 – Adam Mısın! (Delibela)
2017 – Yalaza
2019 – Kuklalı Köşk: Hırsız Var

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz