Demet Akbağ

23 Aralık 1959 Denizli doğumlu olan usta oyuncu Demet Akbağ aslen İstanbul’lu bir aileniz kızı olarak dünyaya gelmiştir. Dedesi ceza reisi olması nedeniyle Denizli’de doğan Akbağ’ın babası gazeteci ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Oktay İybar’dır. Ailesi ile birlikte Demet Akbağ çocukluk yıllarında İstanbul’a taşınmıştır.

İlk olarak amatör olarak oyunculuk hayatına Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda başlayan Demet Akbağ 80’li yıllarda Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi tiyatro topluluklarında profesyonel olarak oyunculuk yaşamını sürdürmüştür.

Bir çok dizi ve sinema filminde büyük oyunculuk sergileyerek hayranlarının karşısına geçmeye devam etmiştir. Ata Demirer ile Eyvah Eyvah ve son olarak Niyazi Gül Dörtnala sinema filmindede başrol oynamıştır.

En son 18 Aralık 2015 yılında vizyona giren Nadide Hayat sinema filminde başrol oyuncu olarak Nadide karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında ise Show Tv ekranlarında Demet Akbağ İle Çok Aramızda isimli şaka programını sunmaktadır.

Bugüne kadar üç kez evlenmiştir. İlk evliliğini 1981 yılında İskender Akbağ ile gerçekleştirmiş 1984 yılında boşanmış. Ardından Saim Arpat ile evlenmiş bu evliliğide bitmiştir. En son 1999 yılında Zafer Çika ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz