İsmet Özçelik

İsmet Özçelik CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ne Oluyor? isimli programa canlı yayında katılmıştır. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İsmet Özçelik Kimdir?

İsmet Özçelik gazeteci, yazar, bürokrat ve danışman. Eski Bakan Danışmanı, Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi, günümüzde televizyon programı yorumcusu ve gazeteci.

Bir dönem Dış Ticaret Müsteşarlığında çalışan Özçelik, ayrıca bir dönem Bakan Danışmanlığı yapmıştır. O dönemde memurluk diye nitelendirdiği Bakan Danışmanlığı görevinden pek hoşnuk olmadığını dile getirmiştir.

İsmet Özçelik 1978 senesinde gazeteciliğe adım atmıştır. 1980 yılında ara verdiği gazetecilik mesleğine 12 Eylül sonrasında tekrar dönmüştür.
ismet ozcelik1
Hiç bir zaman gazetecilik ve siyaseti birbirine karıştırmadığını, gazetecilik mesleğinin temel ilkelerinin ülkenin baş düşmanına karşı mücadele etmek olduğunu belirtmiştir.

En son Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Özçelik, Aydınlık Gazetesi’nde köşe yazılarını kaleme almıştır. Ulusal Kanal başta olmak CNN Türk dahil bir çok televizyon kanalında canlı yayınlara katılmakta ve yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Her zaman Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı körü körüne bir muhalefetin gereksiz olduğunu belirten Özçelik ayrıca her dönem Türkiye’nin en büyük düşmanının Amerika olduğunu sözlerine eklemiştir.

Başarılı gazetecinin maalesef aslen nereli olduğu, doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı gibi merak edilen diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Son yazılarının konu başlıklarından bazıları şu şekildedir.

The Economist’in Ege’de savaş kehaneti.
CHP’nin 70 kişilik sır beyin takımı!
Amerika İngiltere ziyaretlerinin sırları.
10 maddede CHP’nin vizyonu.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @ismetozcelik_ ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz