Irmak Zileli

1978 doğumlu Irmak Zileli Sosyal Antropoloji öğrenimi görmüştür. İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Dergi ve televizyonlarda muhabirlik yapmış, Roman Kahramanları dergisinin kuruluşunda görev almış ve ilk 6 sayı yayın yönetmenliğini yürütmüştür.

2006 senesinden beri bir çok dergi, gazete ve kitap eklerinde eleştiri ve değerlendirme yazıları yazan Irmak Zileli Remzi Kitap Gazetesinde Devrik Cümle isimli köşesi ile 2017 yılı itibariyle K24 web sitesinde okurseverler ile buluşmaktadır.

Aylık Tuhaf dergisinde ise Tuhaf Karşılaşmalar başlığı ile toplanan hikayeleri okuyucularına sunan Irmak Zileli diğer bir yandan on8kitap internet sitesindede meydandaki bir bozuk saatin gözünden hikayeler anlatmaktadır.

Bugüne kadar Eşik, Gözlerini Kaçırma, Gölgesinde, Bayram Çocukları, Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

Son dönemde medyada sıkça sevgilisinin usta yönetmen, oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan olduğu yazmaktadır. Ancak doğruluğu teyit edilmemiştir.

1 Yorum

  1. Eşıkte romanınızı bu gun bıtırdım, çok beğendım, bır cocuğun, bır genc kızın hıssettıklerını anlatımınız çok muthıs, zevkle hıç sıkılmadan okudum, tebrikler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz