İpek Kıraç

İpek Kıraç Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

İpek Kıraç Kimdir?

İpek Kıraç iş insanı, girişimci. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı. @sunaninkizlari ve @semtpati Kurucusu. Koç Özel Lisesi (2002). Brown Üniversitesi Biyoloji Bölümü (2007) mezunudur.

İpek Kıraç Nereli?

İpek Kıraç aslen İstanbul Eminönü doğumludur. Küçük yaşta Suna Kıraç ve İnan Kıraç tarafından evlat edinilmiştir.

İpek Kıraç Kaç Yaşında?

İpek Kıraç 39 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Kasım 1984, burcu ise yay’dır.
ipek kirac4 jpg
2009 senesinde Brown Üniversitesi Halk Sağlığı programında yüksek lisans eğitimine devam ederken, UMass Tıp Fakültesi’nde ALS hastalığı üzerine araştırmalar yürüten Cecil B. Day Laboratuvarı Nöromusküler Araştırmaları’nda görev almıştır. Amerikan Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nde gerçekleştirdiği stajı ile klinik deneyimi kazanan Kıraç, 2012 ve 2021 yılları arasında Sirena Marine Denizcilik San. Ticaret A.Ş.’nin CEO’luğunu üstlenmiştir. Günümüz itibariyle Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Sirena Marine lüks yelkenli ve motor yatlar sektöründe kendi markasını geliştirip, Türkiye’nin en büyük ilk 500 ihracatçısı arasında yer almaktadır.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği’de sürmektedir. 2021 senesinde annesi Suna Kıraç’ın ismini taşıyan “Suna’nın Kızları” isminde bir eğitim inisiyatifini başlatmıştır. Ayrıca yine özellikle sosyal medya destekli, gönüllü katılımı seferber ederek sokak hayvanlarının refahı üzerine çalışan SemtPati Vakfı’nı kurmuştur.

Vehbi Koç Vakfı, Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş., Amerikan Hastanesi, Zer Merkezi Hizmetler A.Ş., Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Setur Servis Turistik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelikleri devam etmektedir.

Ayrıca Koç Okulu Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Koç Üniversitesi ve Galatasaray Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyet Üyeliği’de sürmekte.

Resmi instagram hesabı @ipekkirac_official ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz