İbrahim Turhan

İbrahim Turhan kimdir?Bir zamanlar Borsa İstanbul AŞ’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan İbrahim Turhan hakkında merak edilen sorular ve biyografisi

İbrahim Turhan Kimdir?

1968 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Şuan 54 yaşındadır. Doğum günü ve ayı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Kendisi eğitim öğretim hayatına İzmir Saint-Joseph Fransız Erkek Ortaokulu’nda başladı. Lise hayatını Galatasaray Lisesi’nde birincilikle bitirerek tamamladı. Üniversite hayatını da tıpkı lisede birincilikle bitirdiği gibi Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’ne de birincilikle girmiştir. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık olarak tamamladı. Üstün başarısını devam ettiren Turhan 2014 yılında Makro İktisat alanında Doçent unvanına sahip oldu.

Kendisinin evli ve 3 çocuğu olduğu biliniyor. Lakin eşi ve çocukları hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

1 Kasım 2015 – Temmuz 2018 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. dönem milletvekilliği yaptı.
1 Ocak 2012 – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında Hüseyin Erkan’ın yerine geçerek Borsa İstanbul eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü oldu.
8 Mayıs 2008 – 31 Aralık 2011 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı
7 Haziran 2006 – 31 Aralık 2011 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Üyeliği yaptı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz