İbrahim Erdemoğlu

İbrahim Erdemoğlu Türkiye’de iş dünyasının en başarılı isimlerinden birisidir. Hakkında ise ne iş yapıyor? kaç yaşında? aslen nereli? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

İbrahim Erdemoğlu Kimdir?

İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Üniversite eğitim döneminde babasının mesleği olan halı ticareti ile ilgilenmeye başlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü mezunudur.

Üniversite döneminde hem okumuş, hem de çalışmıştır. Babası Mehmet Erdemoğlu’nun ilke ve değerleri doğrultusunda iş hayatına yön vermiştir.

İbrahim Erdemoğlu Nereli?

İbrahim Erdemoğlu aslen Adıyaman Besni doğumludur. 1962 senesinde Besni’de dünyaya gelmiştir.

İlkokul, Orta ve Lise tahsilini Gaziantep’te tamamlamış, 1983 senesinde iş hayatına atılmıştır.

1998’de günümüzün parça halı sektöründe dünya lideri olan Merinos Halı’yı kuran isimdir. 2005 yılında ise Akkök Grup’tan Dinarsu’yu devralmıştır.

2015 senesinde polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Sasa Polyester A.Ş. şirketinin hisselerinin %51’ini Sabancı Holding’den satın almıştır. Zorunlu pay alım teklifi sonrası Ağustos 2015 tarihi itibariyle Erdemoğlu Holding’in Sasa Polyester A.Ş’deki hisse oranı %84,80’e ulaşmıştır.

İbrahim Erdemoğlu Evlimi?

İbrahim Erdemoğlu evlidir ve bu evliliğinden 3 evladı vardır.

Doğduğu, yetiştiği ve gönülden bağlı olduğu şehir ve insanlar için bir çok sosyal sorumluluk projesinde öncü olmuştur. Günümüze kadar camiler, taziye evleri, okullar, müze, polis merkezi, öğrenci yurtları, parklar ve sağlık ocağı gibi bir çok hizmeti hediye etmiştir. Ayrıca Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesini hayata geçirmiştir.

Resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.ibrahimerdemoglu.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz