Hilal Kahraman

Hilal Kahraman iki kez Türkiye’nin en iyi çıkış yapan yazar ödülünü almıştır. Hakkında okurseverler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hilal Kahraman Kimdir?

Hilal Kahraman şair, yazar. Eğitim hayatını Osmaniye’de tamamlamıştır. 2017 yılında çıkarttığı Bir Kadının Mektuları isimli kitapla 2018 yılında Türkiye’nin en iyi çıkış yapan kadın yazar ve kitap ödülünü almıştır.

2019 yılında Kadın Araftaysa isimli kitabı ile 2. kez Türkiye’nin en iyi çıkış yapan kadın yazar ve kitap ödülünün sahibi olmuştur. Şair Çocuk isimli kitabı ile yılın çocuk kitabı ödülünü almıştır.

Saadet Partisi Genel merkezi tarafından, Osmaniye Kültür ve Sanat ödülü alan Kahraman, Türkiye’nin her yerinde memleketi Osmaniye’yi temsil etmiş, Osmaniye’nin ulusala açılan ilk kadın yazarı olarak memleketi için çok şey yapmıştır. 2022 yılında Osmaniye’nin Ulusal ilk ve tek yayınevi olan Mavi Kadın Yayıncılığı açan isim olmuştur.

Yayın hayatına şiir ile başlayan Kahraman, çocuk, yetişkin edebiyatı ve Kadın ve Aile konulu yazmaya karar vermiştir. Türkiye’nin bir çok yerinde Kaymakamlık ve Belediye davetleri ile bu konuda söyleşiler yapmış ve kısa zamanda gösterdiği başarı ile şehrinin ve ülkenin ilgi odağı olmuştur.
hilal kahraman3 jpg

Hilal Kahraman Nereli?

Hilal Kahraman aslen Osmaniye’lidir. Osmaniye doğumlu ve Osmaniye’nin tanınmış simalarından Necati Kahraman’ın kızıdır.

Hilal Kahraman’ın Kitapları

Bir Kadının Mektupları
Kadın Araftaysa
Şair Çocuk
Ekmek Kokan Sevdalar
Kocamı Ben Doğurdum
Sahibini Bekleyen Kitap isimli altı kitabı var.

Baskıya hazır beş kitabı ile yola devam edecek olan Hilal Kahraman, 42 yazardan oluşan Mavi Kadın Yayıncılık ile de Osmaniyeye hizmete devam etmektedir.

Resmi facebook hesabı @hilal.kahraman80 resmi instagram hesabı ise @hilalkahramanofficialyeni ‘dir.
hilal kahraman2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz