Gülgün Erdoğan Tosun

Gülgün Erdoğan Tosun katıldığı televizyon canlı yayın programları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülgün Erdoğan Tosun Kimdir?

Gülgün Erdoğan Tosun siyaset bilimci, Politikyol yazarı, araştırmacı, Öğretim Üyesi.

Gülgün Erdoğan Tosun Nereli?

Gülgün Erdoğan Tosun aslen Aydın doğumludur.

Gülgün Erdoğan Tosun Kaç Yaşında?

Gülgün Erdoğan Tosun 57 yaşındadır, doğum tarihi 1966, doğum yeri Aydın.

Kısaca Hayatı:

1966 Aydın doğumlu Prof. Dr. Gülgün Erdoğan Tosun, İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini Aydın’da tamamlamıştır. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 senesinde mezun olmuştur.

Siyasal Hayat ve Kurumları alanında Doçent ünvanını almıştır.

Sivil toplum, devlet-sivil toplum ilişkisi, siyasal partiler, siyasal iletişim ve gazetecilik konularında yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

YÖK bursu ile kısa bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington DC’de Middle East Institute bünyesindeki Turkish Studies Center’da kıdemli araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Prof.Dr. Tosun 1990 ve 2021 yılları arasında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde öğretim üyeliği yapmıştır. Günümüz itibariyle televizyon ekranlarında yer almakta, siyaset bilimci ve Politikyol yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2009 yılında Profesör ünvanını olan Tosun, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Profesör kadrosunda görevine devam etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İletişim Danışmanlığı, İzmir Kent Konseyi Genel Sekreterliği ve Engelsiz İzmir Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve 1 çocuk annesidir.

Resmi instagram hesabı @gulgun_erdogan_tosun, resmi twitter hesabı ise @gulguntosun ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz