George Levendis

0

George Levendis, Güney Afrika’da Yunan kökenli, Rum bir ailenin evladı olarak doğmuştur. Genç yaşlarda ailesinin yapmış olduğu mücevher işi ile iş hayatına atılmıştır. Bir süre Dj’lik yapmış ardından ailesi ile birlikte Avustralya Sidney’e taşınmıştır. Burada Avustralya Sydney Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Üniversite eğitimini New South Wales Üniversitesi’nde Psikoloji üzerine, ardından aynı üniversitenin Pazarlama ve Ticaret bölümünde master yapmış son olarak Macquarie Üniversitesi Yönetim Bilimleri Enstitüsü’nden Medya Yönetimi Yüksek Lisans derecesi ile mezun olmuştur.

2018 yılında Acun Ilıcalı tarafından Acun Medya Global’in başına getirilerek Türkiye’de ismi duyulan George Levendis Yunan asıllıdır.

Ülkesinde Yunanistan kanalı Antenna Tv’de bir çok önemli görevlerde bulunmuş, ayrıca geçmiş yıllarda X Factor yarışmasının jüri üyesi olarak yer almıştır.

Syco Entertainment Uluslararası Programlara Başkanı olarakta görev yapan George Levendis 25 sene gibi uzun bir süre Londra, Sydney, New York, Johannesburg ve Atina’da medya ve eğlence sektörünün içerisinde yer almıştır. BMG Avustralya’da müzik sektörü ile kariyerine adım atan George Levendis uluslararası BMG ve Sony Music Entertainment şirketlerinde çalışmıştır. Televizyon dünyasına geçiş yaptıktan sonda dünyaca ünlü bir çok programın yapımında, kadrosunda ve yönetiminde bulunmuştur.

George Levendis Avustralya asıllı Maria Mentis ile evlidir. Bu evliliğinden üç çocuğu vardır. Eşi Yunanistan’da Dilek isimli hayır kurumunun yönetim kurulunda yer almakta ve kurumun pazarlama ve halkla ilişkiler alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz