Fatma Meriç Yılmaz

0

Fatma Meriç Yılmaz Kızılay Başkanının istifa etmesinin ardından vekaleten Kızılay Genel Başkanlığına atanmıştır. Hakkında merak edilenler, özgeçmişi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatma Meriç Yılmaz Kimdir?

Fatma Meriç Yılmaz Akademisyen – Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı. Prof. Dr. Kızılay Genel Başkanı. Olağanüstü Kongre’ye kadar Kızılay Başkanlığına atanan isim olmuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Fatma Meriç Yılmaz Nereli?

Fatma Meriç Yılmaz aslen Mersin, Bozyazı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Doğma büyüme ise Ankara.

Fatma Meriç Yılmaz Kaç Yaşında?

Fatma Meriç Yılmaz 48 yaşındadır, doğum tarihi 1975.
fatma meric yilmaz3 jpg

Kısaca Hayatı, Özgeçmiş Bilgileri

Fatma Yılmaz, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiş, devamında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniği’nde Eğitim Görevlisidir.

TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği.
Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği.
IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği yapmaktadır.

2015 yılından itibaren Kızılay’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Fatma Yılmaz, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı’dır. Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etmiş ardından, Olağanüstü Kongre tarihinde kadar Kızılay Genel Başkanlığına vekaleten atanan isim olmuştur.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi sonrasında, başasistan olarak görev almıştır. 2008 senesinde Doçent olan Fatma Yılmaz, ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu görevi sonrasında ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanan Yılmaz, görev döneminde Profesör olmuştur.

Evli ve üç çocuk annesi olduğu belirtilmektedir. Eşi ise Prof. Dr. Ömer Hınç Yılmaz’dır. Resmi instagram hesabı @fatmamericyilmaz1, resmi twitter hesabı ise @FmyilmazM ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz