İlker Temizkan

0

İlker Temizkan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik kariyeri, şarkıları, video çalışmaları. Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

İlker Temizkan Kimdir?

İlker Temizkan tam ismi ile Yahya İlker Temizkan 4 Aralık 1985 Mersin doğumludur. Mersin Üniversitesi; Muğla Üniversitesi ve İstanbul üniversitelerin de okumuş, eğitim hayatını sürdürmüştür. Şu anda İLKÇAY CAFE isimli bir mekanın sahibi olarak işletmesini üstlenmektedir.

Müziğe Lise yıllarında başlayan İlker Temizkan, Unıque ve Beyaz Sayfa gruplarında vokallik yapmış, en son Duvar isimli bir grup kurmuş, bu grubun dağılması sonucu tek başına single çıkartmaya karar vermiştir.

Kendisine ait onaylı 5 tane bestesi vardır. Söz ve Müzikleri kendine ait olan SENİ SEVDİM ve KAHVERENGİ isimli 2 Single çalışması, BALYOZ MÜZİK etiketi ile ve klipleriyle NETD müzik spotify gibi bir çok dijital ortamda da yayınlanmıştır.

2023 yılında İlker Temizkan 28. Dönem Mersin Deva Partisi Milletvekili Aday Adayı olmuştur. Ayrıca Deva Partisi lideri Ali Babacan’a seçim müziği yapan isim olmuştur.

İlker Temizkan oyuncu Can Yaman’ın menajeri Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk dersi almıştır. Ayrıca oyuncu Erkan Meriç’in ilkokul arkadaşıdır.

Hiç Bir Şey adlı filmin yapımcısı ve başrol oyuncusu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Son olarak 31 Mart 2024 belediye seçimlerinde Deva Partisinden Mersin Akdeniz belediye meclis üyesi adayı olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz